8 prostych sposobów jak nie przytyć w święta!

by - piątek, grudnia 15, 2017

Za niecałe dwa tygodnie święta. Chyba ulubiony czas każdego z nas, prawda? To okazja do rodzinnych spotkań i do pysznego jedzenia. Jak przeżyć te dni bez dodatkowych kilogramów?! Mam dla Was kilka rad jak nie przytyć w święta!

 

  Święta oznaczają nie tylko spotkania w rodzinnym gronie, ale także pyszne jedzenie, którego zwyczajnie trudno sobie odmówić.

Jak nie przytyć w święta?? Wcale nie trzeba się specjalnie ograniczać, wystarczy zwyczajnie mądrze wybierać. Odmawianie sobie przyjemności byłoby przecież istną katorgą!

 Ewą Chodakowską zdecydowanie nie jestem, a moja figura pozostawia wiele do życzenia. Prawdą jest jednak, że dla mnie święta nigdy nie oznaczały obawy przed dodatkowymi kilogramami. Przede wszystkim dlatego, że staram się trzymać kilku zasad.

1.  Nie głodź się przed Wigilią.

W wielu polskich domach istnieje zasada, że przed kolacją wigilią należy pościć i ograniczać się z jedzeniem. To jednak nie wychodzi na dobre naszej figurze. Gdy siadamy wilczo głodni wieczorową porą do suto zastawionego stołu, mamy tendencje do przejadania się.


2. Unikaj słodkich napojów.

Nie dość, że zabijają cudowny smak wigilijnych potraw, to na dodatek znacznie zwiększą kaloryczność naszego posiłku. W świąteczne dni zdecydujmy się na niegazowaną wodę albo kompot z suszu (jednak nie każdy lubi jego specyficzny smak).


3. Wyjdź na spacer

Po ucztowaniu, warto zaproponować rodzinie trochę ruchu. Nawet krótki spacer dookoła bloku pobudzi metabolizm i da nam energetycznego kopa!


4. Koktajl na śniadanie

Zacznij dzień od energetycznego soku lub koktajlu. Warto spróbować jednego z przepisów Juiceman'a, lub duetu z bloga Food Pharmacy.  


5. Odłóż słodycze na bok.

Święta to czas niezwykłych potraw, dlatego słodycze rzuć w kąt, na czekoladę przyjdzie jeszcze czas. Lepiej zjedz kawałek makowca lub porcję kutii. Słodycze z świątecznych paczek dzieci, schowaj pod kluczem i wypuść na wolność po Nowym Roku!


6. Małe porcje kluczem do sukcesu

Mówi się, że podczas Wigilii trzeba spróbować każdego dania. Zrób to, ale w mądrych, małych ilościach. 


7. Odchudź co się da

Zamiast polewać pierogi w formie smażonej, bądź okraszone masłem, zjedz zwyczajne z wody. Smak będzie intensywniejszy, a Ty oszczędzisz masę kalorii.  Nie smaż ryby w panierce, lecz upiecz ją w piekarniku. Jest masa sposobów, by święta były pyszne, ale szczupłe. Pamiętaj, że za kilka dni Sylwester!


8. Najważniejsze, jedz z rozsądkiem.

Jeśli twój żołądek mówi STOP - posłuchaj go! Nie chcesz przecież zdychać pół dnia w łóżku z powodu niestrawności, prawda?? 


A jakie są Wasze sposoby na zdrowe i lekkie święta?? Podzielcie się koniecznie swoimi radami w komentarzach

 Podobne wpisy

0 komentarze