Najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka

by - czwartek, maja 31, 2018

Pomyślicie pewnie: "Ale jej się przypomniało! Jutro Dzień Dziecka, wszystko już kupione, a ta będzie wciskać swoje pomysły!". Myślcie co chcecie, ja jednak pokażę Wam najlepszy na świecie prezent na Dzień Dziecka. Jest niezwykle cenny, choć nic nie kosztuje...

 

 

Byłam dziś w markecie. Pół sklepu zajmowały najróżniejsze zabawki. Kolorowe, kuszące oko, w promocyjnych cenach na dodatek. Ja nie kupiłam nic. Czy to znaczy, że jestem złą matką? Jaki prezent dostaną w tym roku moje dzieci? 

 

Najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka to wspólnie spędzony czas!

 

Codzienna gonitwa, nadmiar obowiązków, łączenie wielu ról w jeden osobie, sprawia, że mamy dla dzieci coraz mniej czasu. W tym roku, Dzień Dziecka przypada w długi weekend i to świetna okazja, by dać naszym pociechom maksimum naszej uwagi i czasu. To najlepszy prezent z okazji Dnia Dziecka, zapewniam Was.

Nasze dzieci mają wszystko: najnowsze zabawki, książki, modne ubrania, gadżety elektroniczne. Po co kupować kolejną lalkę, czy nowszą hulajnogę, skoro można dać dziecku coś o wiele cenniejszego? Spędzić z nim to wyjątkowe święto i cieszyć się sobą wzajemnie....

High quality time

Często mówi się o potrzebie spędzania czasu z dzieckiem. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że musi to być czas o wysokiej jakości. O czym mówię?
Gdy znajdujemy dla dziecka chwilę czasu, odłóżmy telefon, tablet, komputer i inne rzeczy, które nas rozpraszają. Lepiej spędzić 10 minut w pełnym skupieniu na dziecku, niż godzinę siedząc przy nim z nosem w telefonie i odpowiadać na pytania zdawkowym "Tak" lub "Nie".  Poświęćmy dziecku pełną uwagę, nie dajmy się odciągnąć innym obowiązkom. Niech czas spędzony z naszą pociechą będzie dobry pod względem jakościowym. Ilość to rzecz drugorzędna.

Jakość >  ilość 

 Jak możecie wspólnie spędzić czas, żebyście Wszyscy byli zadowoleni??

 Nie musisz lubić wszystkiego. Ja na przykład nie znoszę zabaw, gdzie muszę kogoś udawać, być jakąś lalką i "żyć jej życiem". Moja Zuza świetnie o tym wie i już nie prosi mnie o to, żebym miała z takich aktywności radochę. Wie jednak świetnie, że nigdy nie odmówię jej czytania, układania puzzli czy planszówek. Oto co ja robię najchętniej z moimi dziećmi i co sprawia frajdę zarówno mnie, jak i dziewczynkom.


 Zrób to sam...

 Choć nie jestem mistrzem DIY, chętnie próbuję różnych podpatrzonych na Pintereście cudów razem z moimi dzieciakami. Dziś zrobiliśmy domowy piasek kinetyczny (przepis na niego zdradzimy już jutro), mamy za sobą domową fabrykę zakładek do książek, czy malowanie palcami Nawet jeśli nie zawsze wszystko wychodzi idealnie, mamy naprawdę mnóstwo frajdy z naszych wytworów! 

  Książeczki aktywnościowe

 

 

Te szczególnie lubi moja Zuzka. Akurat niedawno trafiła do nas paczka od wydawnictwa AMEET, a w niej mnóstwo zabawy. Malowanie wodą, naklejkowe mozaiki, kolorowanki, wycinanki 3D, wszystko co tygryski lubią najbardziej. Zuza uwielbia malowanie wodą i dwie książeczki skończyła w błyskawicznym tempie. Zobaczcie, jak pięknie prezentują się te skończone prace.Zupełną nowością były dla nas naklejkowe mozaiki. To zdecydowanie rzecz dla starszych dzieci, które będą potrafiły w skupieniu, dokładnie przykleić odpowiednie elementy nalepek w ponumerowane miejsca. Przyznam, że efekt jest naprawdę świetny!

Wycinanki 3d, to także zupełna nowość. Dziś kolorujemy poszczególne rysunku, jutro weźmiemy się za sklejanie i z pewnością pokażemy Wam efekt naszej pracy na Instagramie.
Obydwie uwielbiamy kolorować. Potrafimy spędzić z kredkami w dłoniach długie godziny. Podczas kolorowania chętnie rozmawiamy, opowiadamy sobie o tym, co nas ostatnio spotkało,śmiejemy się. To genialny sposób na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

Wydawnictwu AMEET jesteśmy wierne już bardzo długo. Ich książeczki licencyjne pełne są ulubionych bajkowych bohaterów, a i ich jakoś papieru jest genialna. Bogata oferta dla chłopców i dziewczynek, dla małych i większych dzieci sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie!Ugotujmy coś!

Wspólne gotowanie to jak upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu. Spędzasz czas z dzieckiem i robisz pożytek dla reszty domowników. Nie może być lepiej. Dzieci chętnie pomagają w kuchni. Ubierzcie więc maluchy i starszaki w fartuch i pozwólcie sobie pomóc. Moc przepisów czeka na Was TUTAJ. 
Wspólne czytanie

Moje dzieci, jako dzieci Pożeraczki Stron także kochają książki. Kilka razy w tygodniu wszystkie trzy kładziemy się pod kocem i wspólnie czytamy, oglądamy, opowiadamy sobie o książkowych ilustracjach. To świetne chwile, kiedy każda z nas ma na buzi wielki uśmiech! Całą masę propozycji książkowych dla dzieci w każdym wieku znajdziecie TUTAJ. 

Gry planszowe

Cała nasza rodzina uwielbia planszówki. To świetny sposób na spędzanie wspólnie czasu, ale również naukę gry fair play, ćwiczenie spostrzegawczości i taktyki. Mamy kilka swoich ulubionych tytułów, które zawsze pokazujemy Wam w artykułach. Koniecznie zajrzyjcie do działu Planszówki i zobaczcie w co gramy najchętniej.
 Równie dobrze możesz pójść z dzieckiem do ZOO, na lody, czy do parku pośmigać na hulajnodze. Najważniejsze jest jednak to, byś był w stu procentach poświęcony wspólnej aktywności. Nie przeglądaj Facebooka, nie sprawdzaj służbowego meila. Bądź z dzieckiem tu i teraz, bo to najlepszy prezent, jaki możesz mu podarować! Nie potrzeba nowych zabawek, gadżetów, aby zachwycić Twoją pociechę. Gwarantuję Ci to!

Podobne wpisy

0 komentarze