Bądź jak Sherlock Holmes - 'Zagadki detektywistyczne'

by - niedziela, grudnia 17, 2017

Dziś mam specjalną książkową gratkę dla pretendujących detektywów. To książka, w której aby rozwiązać zagadki, trzeba ruszyć głową, wykorzystać umiejętność dedukcji i logicznego myślenia. Oto "Zagadki detektywistyczne"!

 

 

Dzieci mają niesamowitą umiejętność, która niestety z wiekiem osłabia się i zanika. O czym mowa? O kreatywności i wyobraźni. To dwie wielkie supermoce, które pozwalają dzieciom w zabawie stawać się zupełnie kimś innym oraz są pomocne przy twórczym rozwiązywaniu problemów. Świetnie przydadzą się także podczas lektury i rozwiązywaniu "Zagadek detektywistycznych" od wyd. Debit

 

Moja Zuza jest totalną fanką serii Martina Widmarka o małych detektywach, Lasse i Mai. Nie mogło więc zabraknąć w naszej biblioteczce tej książki. Dzięki niej sama mogła pobawić się w detektywa i sprawdzić swoje logiczne myślenie i umiejętność dedukcji. Nie ukrywam, że ja również miałam ogromną frajdę.

Książka zawiera 25 zagadek detektywstycznych, opisanych za pomocą krótkiego tekstu jako wskazówek, oraz rysunków z kolejnymi etapami danej sprawy. Zagadki mają różny poziom trudności posegregowany od jednej do sześciu gwiazdek. Czym trudniejsza zagadka, tym więcej punktów za jej prawidłowe rozwiązanie.  Oprócz tego zagadki są podzielne na dwa typy: te, gdzie musimy użyć naszej wyobraźni, oraz te, przy rozwiązaniu których niezbędne będzie logiczne myślenie. 


Zagadki są naprawdę urozmaicone tematycznie. Gdy człowiek odgadnie jedną, od razu ma apetyt na więcej. Tak też było ze mną i Zuzą. Najpierw odgadywanie szło jej opornie, ale gdy zauważyła jakim tropem trzeba iść, i że naprawdę czasem trzeba dobrze wczytać się we wskazówki, zaczęła dorównywać Sherlockowi Holmesowi! Spędziłyśmy przy tej książce kilka naprawdę cudnych wieczorów. Nasze skupienie sięgało zenitu, a radość, gdy zagadka była dobrze rozwiązana, była ogggromna! Chcemy więcej!

Oprócz tego, że "Zagadki detektywistyczne" rozwijają zdolność logicznego myślenia, to również stanowią świetny sposób na wspólne spędzenie czasu. Genialnie sprawdzą się w podróży! Książka wydawnictwa Debit jest również świetnie wydana, a sam pomysł jest zwyczajnie mistrzowski!A Wasze dzieci lubią rozwiązywać zagadki? Mają aspirację by zostać detektywem?? Jak podoba Wam się ta książka?? 

Podobne wpisy

0 komentarze