Wakacje z dzieckiem pełne przygód!

by - środa, czerwca 19, 2019

Nadal nie mogę w to uwierzyć! To już! Wakacje! Dzieciaki już gotowe na dwa miesiące słodkiej laby? U mnie pełna gotowość. Kocham wakacje przede wszystkim za brak stresu związanego z pomocą w lekcjach, nauce na sprawdziany i temu podobne. Mam czas na poświęcenie się dzieciakom w 100%. To będzie dobre lato, tym bardziej, że stworzyłam wakacyjną listę wyzwań, którą się dziś z Wami dzielę. To jak, gotowi??

  Zarówno przed moimi dziećmi, jak i przede mną sporo laby. Staram się w ten letni czas spędzać z dziewczynami dużo czasu, bo w ciągu roku szkolnego każde z nas ma masę obowiązków. Pomyślałam więc, że warto zrobić listę wakacyjnych wyzwań i po kolei je odhaczać! Zuzce pomysł bardzo się spodobał więc mam nadzieję, że i Wy wykorzystacie listę gotową do pobrania.Gdy przychodzą wakacje, nasze życie toczy się w 80% na powietrzu. Jemy śniadanie na tarasie, dziewczyny cały dzień bawią się na podwórku, jeździmy na rowerowe wycieczki. Choć moje córki potrafią genialnie zająć się sobą, to czasem przychodzą z przerażającym tekstem "Nuuudaaa!" na ustach. Do akcji wtedy wkraczam ja! Wymyślam wspólne zabawy, kolorujemy, robimy w kuchni różne smakołyki! Nuda mija i każdy wakacyjny dzień jest pełen wrażeń. Lista wyzwań wakacyjnych, którą widzicie powyżej jest gotowa do pobrania w dwóch opcjach: kolorowa (ta ze zdjęcia) oraz ręcznie narysowana, czarno biała, gotowa do pokolorowania i ozdobienia. 

Sami zobaczcie ile rzeczy można zrobić w wakacje! A przecież to nie wszystkie pomysły. Listę można rozwinąć, zrobić nową! Dzieci kochają wyzwania i na pewno zrobią wszystko, by sprostać wszystkim zadaniom z listy.

Jeśli nadal Wam mało, to zajrzyjcie do naszych starych postów, by poznać inne pomysły na wspólne spędzanie czasu!
Panna cotta z truskawkami - zróbcie ją wspólnie

Jakie macie plany na wakacje? Co Wasze dzieciaki lubią najbardziej robić latem?


Podobne wpisy

0 komentarze