Malowanie palcami dla dzieci - 6 rysunków do pobrania

by - niedziela, kwietnia 29, 2018

Sposób na nudę? A może malowanie palcami?Macie w domu malucha, który szybko się nudzi? A może kreatywnego starszaka chętnego na trochę artystycznych wrażeń? Nie znam dziecka, które nie uwielbia malować paluszkami! Nie dość, że to świetna zabawa to również wiele zalet dla rozwoju dziecka. O tym dziś w poście, a specjalnie dla Was 6 rysunków do pobrania, które można świetnie wypełnić za pomocą małych paluszków.

 

malowanie palcami

  Malowanie palcami to prawdziwa frajda. W końcu stara parentingowa mądrość mówi: Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko! I wiecie co? Coś w tym jest! Tak naprawdę zabawę w malowanie palcami można zacząć już z 1,5 rocznym maluchem, wtedy jednak to jedynie (i aż) mazanie po kartonie (które swoja drogą niezwykle rozwija dziecko). Dziś przygotowałam jednak 6 rysunków przeznaczonych do wypełnienia odciskami paluszków raczej starszych dzieci. Nie jestem mistrzem ołówka, moje ilustracje są proste, ale mam nadzieję, że zainspirują Was być może do kolejnych prac plastycznych z wykorzystaniem dziecięcych paluszków. Częstujcie się!


Mimo, że moja Zuza to już kawał kobiety, to nadal nie trzeba jej namawiać do babrania się farbami! Obie miałyśmy dziś mega frajdę z naszych paluszkowych prac. Nie wiem, czy wiecie, ale malowanie palcami, na wiele sposobów korzystnie wpływa na rozwój dziecka:

- przede wszystkim fakt sprawienia dziecku radości to chyba największa korzyść tego wariactwa! Dzieci wprost uwielbiają się brudzić, a gdy jeszcze zachęca do tego mama, to już w ogóle raj na ziemi!

- malowanie palcami angażuje bardzo mocno zmysł dotyku, a więc nagle "zwykła" artystyczna wariacja staje się multisensorycznym wydarzeniem!

- malowanie palcami uczy poznawania różnych struktur i obycia z nimi

- dodatkowo oczywiście taka aktywność doskonali sprawność manualną i ćwiczy motorykę małą

- kolejna wielka zaleta to rozluźnienie mięśni oraz działanie wyciszające. Gdy dziecko robi to co lubi, oddaje się temu w pełni, a więc zapomina o wszystkim wkoło...

Oprócz tego, malowanie palcami pobudza kreatywność. Poniżej znajdziecie sześć obrazków do pobrania, z którymi możecie poczynać jak tylko macie ochotę. Możecie użyć wyłącznie farb i łapek, ale również użyć innych technik! Wszystko zależy od wyobraźni Waszych pociech. Drzewko możecie zrobić na różne sposoby: np. wg. pory roku za oknem. Oto kilka dzisiejszych prac Zuzki:)


Nie jestem mistrzem rysunku, ale starałam się, uwierzcie. Jeśli rysunki spodobają się Wam, częstujcie się do woli! Podobne wpisy

0 komentarze