7 pomysłów na zwierzaki z płyt CD

by - wtorek, października 09, 2018

Jesień rozgościła się już na dobre. Dzień coraz krótszy, liści na drzewach coraz mniej. Trzeba zbierać pomysły na to, jak w fajny, kreatywny sposób zająć nasze pociechy w te jesienne, długie wieczory. Dzisiaj przychodzę do Was z pomysłami na urocze zwierzaki wykonane ze starych płyt CD. Co Wy na to?

 

  Założę się, że z powodzeniem znajdziesz w swoim domu niezłą kolekcję niepotrzebnych już płyt CD. Absolutnie ich nie wyrzucaj! Można je naprawdę fajnie wykorzystać. Na przykład tworząc z nich urocze zwierzątka. Dziś podpowiadam Ci 7 pomysłów na zwierzaki z płyt CD! Skorzystaj:)


Jesień to długie wieczory, a długie wieczory to potrzeba zajęcia czasu naszym pociechom. Czasami wcale nie jest łatwo. Ile można układać puzzle lub grać w planszówki?! Czasem fajnie zrobić coś kreatywnego. Dziś namawiam Was na tworzenie zwierzaków z płyt CD. Jestem pewna, że Wasze dzieci będą zachwycone.

Jeśli jesteś mamą przedszkolaka, to Ty narysuj i wytnij niezbędne elementy, a dziecko niech je przyklei w odpowiednie miejsca. Jeśli jednak masz w domu starszaka, z powodzeniem możesz oddać większość pracy w jego ręce. 

Co będzie Wam potrzebne do stworzenia zwierzaków z płyt CD?

- niepotrzebne płyty CD
- kolorowy blok techniczny
- marker (najlepiej czarny)
- nożyczki
- klej 


Tak naprawdę niepotrzebne są żadne szablony. Tytaj liczy się wyobraźnia. Wasz kot może mieć zupełnie inny ogon niż nasz, a żółw zupełnie inne wzory na skorupie! 

1. Żółw

Płyta jest jednocześnie skorupą żółwia. Wystarczy nakleić na niej różne ozdoby, wyciąć głowę oraz nóżki i żółw gotowy!2. biedronka

Odrysuj kształt płyty na czerwonym kartonie. Następnie wytnij pewną część, by wyglądała jak skrzydełka biedronki. Następnie z czarnego kartonu wytnij głowę oraz odnóża i gotowe!


 

3. ślimak4. ptaszek

Oczy, dzióbek, łapki, skrzydełka. Możesz również dodać ozdobę na głowie, tak jak zrobiłyśmy to my. 5. żabka

Żabka to chyba moja ulubiona postać z dzisiejszego zwierzyńca. Ma w sobie masę uroku. W jej przypadku lepiej najpierw narysować kontury na kartonie, a dopiero potem przystąpić do wycinania.
6. lew

Poznajcie zupełnie niegroźnego lwa. W jego przypadku, radzimy przykleić najpierw płytę do brązowego kartonu, następnie wyciąć grzywę. Tak będzie najwygodniej.7. kotek

 I jako ostatni, sympatyczny mruczek. W jego przypadku wystarczy wycięcie ogona, mordki oraz łapek. Czyż nie jest słodki?


Lubie robić prace plastyczne z dzieciakami?? Który ze zwierzaków z płyt CD podoba Wam się najbardziej??

Podobne wpisy

0 komentarze