Jak zrobić piasek kinetyczny? Domowy piasek kinetyczny przepis

by - piątek, czerwca 01, 2018

Nie znam dziecka, które nie lubi bawić się ciastoliną lub piaskiem kinetycznym. U nas takie zabawy goszczą najczęściej wiosną i latem, czyli wtedy kiedy można cały ten majdan wynieść na podwórko. W domu nie ma bałaganu, a dziewczyny są szczęśliwe, bo mogą bawić się do woli! Kilka dni temu postanowiliśmy zrobić domowy piasek kinetyczny. Okazało się, że jest to bardzo proste, a efekt jest nad wyraz świetny. Sprawdźcie sami!

 

piasek kinetyczny

 Piasek kinetyczny to świetny twór. Przyjemny, gładki w dotyku, pod wpływem ciepła i ugniatania daje się formować, aby za jakiś czas rozpaść się na małe drobinki. Można się nim świetnie bawić. Jak zrobić domowy piasek kinetyczny? To bardzo proste!

 

Co będzie Ci potrzebne?

 

mąka ziemniaczana (ok. 4 szklanki)

pół szklanki oliwki do pielęgnacji maluchów 

barwnik spożywczy

 


Prosta sprawa, prawda? Weźcie dużą miskę, wsypcie do niej mąkę. Następnie wlejcie oliwkę dla dzieci (można użyć oleju spożywczego, ale oliwka pięknie pachnie) i barwnik. Porządnie wymieszajcie, aż mąka będzie przyjemnie wilgotna. Oto macie domowy piasek kinetyczny. Czas zacząć zabawę!


 Przyznam się Wam, że ja także uwielbiam babrać się w różnych masach plastycznych. To niezwykle odstresowujące. Można zapomnieć o bożym świecie. Też tak macie?

Wiecie co jest genialne? To, że piaskiem kinetycznym można się bawić na różne sposoby!

Domowy piasek kinetyczny. Jak się bawić?

ukrywanie skarbów - można wykorzystać zabawki z kinder niespodzianek i poukrywać je w piasku. Dzieci będą ich szukać.

- wałkowanie, ugniatanie

- odciskanie kształtów z foremek - to ulubiona zabawa moich dziewczyn

- pisanie na piasku - dajcie dziecku wykałaczkę napiszcie na kartce słowa, które ma powtórzyć na piasku. Świetna zabawa i ćwiczenie rączek w jednym.

- rzeźbienie

- odciskanie stóp i dłoni

Jak widzicie domowy piasek kinetyczny to nic trudnego. Jest tani, pachnący i przyjemny w dotyku. A do tego wielorazowy. Można się nim bawić na różne sposoby! Znacie ten przepis? A może robiłyście swój piasek zupełnie inaczej??

 

Podobne wpisy

0 komentarze