Bądź jak Sherlock - 'Zagadki detektywistyczne.Historia'

by - czwartek, kwietnia 25, 2019

Logiczne myślenie, umiejętność dedukcji, twórcze rozwiązywanie problemów - wszystko to przyda się w rozwiązywaniu historycznych zagadek detektywistycznych, które czekają w tej niezwykłej i inspirującej książce.


Pierwsza część "Zagadek detektywistycznych" (pisałam o nich TUTAJ) wydanych przez wydawnictwo Debit, spotkało się u nas w domu, ale również na moich zajęciach z czytelnictwa z bardzo dużą aprobatą!  Dzieciaki piały z zachwytu, gdy widziały, że tylko przychodzę na zajęcia z tą właśnie książką. Druga część Zagadek detektywistycznych odnosi się do poszczególnych okresów historycznych i jest tak samo dobra jak poprzednia. Zresztą zobaczcie sami!


W książce czeka na Was aż 25 tajemniczych zagadek do rozwiązania. Wymagają one od czytelnika umiejętności logicznego myślenia oraz wyobraźni! Zagadki mają różny stopień trudności, za który można przydzielać sobie konkretną punktację. 

To nie tylko świetna zabawa, ale również genialny trening szarych komórek. Genialnym pomysłem było ukrycie odpowiedzi pod specjalnymi zakrywkami. 

"Zagadki detektywistyczne" to świetna propozycja dla dzieciaków, które uwielbiają łamigłówki!  Rodzice na pewno też będą zachwyceni, gdyż wiele zagadek jest naprawdę trudnych! Może warto zrobić konkurs dorośli vs dzieci? Świetna zabawa i przegrzanie zwojów gwarantowane! Potwierdzone przez setkę moich uczniów oraz moją rodzinkę <3

 

Podobne wpisy

0 komentarze