Mama Mu na wycieczce... - Czyli o trudnej, ale prawdziwej przyjaźni

by - piątek, stycznia 05, 2018

Przyjaźń to piękna rzecz. Jednak wcale nie prosta. Polega na kompromisach i zaufaniu. Dzisiaj bierzemy na tapetę dosyć niecodzienną i niełatwą przyjaźń między.... krową, a wroną o niełatwym charakterku. Mimo wszystko tego duetu nie da się nie lubić. 

 

 

"Mama Mu na wycieczce i inne komiksy" to już kolejna z bestsellerowej, komiksowej serii wydawnictwa Zakamarki. Przekonajcie się co tym razem zmalować ten zwierzęcy duecik!

 

 

Po tym jak moja Zuza pokochała serię o Śwince Malince i Słoniu Leonie, chce czytać coraz bardziej zaawansowane komiksy. Bardzo ucieszyła się, gdy w naszym domu zawitała Mama Mu i jej skrzydlaty przyjaciel. Pochłonęła książkę w pół godziny, a wychichrała się za wszystkie czasy!

Ale po kolei....


Mama Mu to wesoła i rezolutna Mućka, która znajdzie rozwiązanie w każdej sytuacji. Nie może usiedzieć w miejscu i wszędzie jej pełno. Ma wiele matczynych cech: jest opiekuńcza i ciepła. 

Za to Pan Wrona to typowa maruda. Nic mu nie pasuje i miewa humorki. Dobrali się jak w korcu maku nie ma co..... Stare powiedzenie mówi jednak, że przeciwieństwa się przyciągają i tak też jest w tym przypadku!

"Mama Mu na wycieczce..." to pięknie wydana książeczka z czterema komiksami. Każdy z nich to nie tylko "kupa" śmiechu, ale również ważne przesłanie i nauka dla dziecka.

Pewnego razu Mama Mu miała ogromną ochotę na wycieczkę, jednak na jej nieszczęście pogoda cały czas płatała figle (raz słońce, raz deszcz). Pan Wrona w nosie ma samą wycieczkę, czeka zaś z niecierpliwością na wymarzoną drożdżówkę, jednak mućka powiedziała, że będzie mógł zjeść ją dopiero na pikniku. Rozwiązanie? Oczywiście, zrobić piknik w suchej i przytulnej stodole. I wilk syty i owca cała.


Naszą ulubioną historią jest jednak "Czy jesteś moim przyjacielem?". Pan Wrona ma dość tego, że to cały czas on odwiedza Mamę Mu. Ileż można?? Szybko okazuje się, że dla chcącego nic trudnego i, aby pokazać, że marudne ptaszysko jest prawdziwym przyjacielem naszej miłej krowy, ta decyduje odwiedzić się go w leśnym gnieździe! Czego się nie robi dla przyjaciół?!Mama Mu i Pan Wrona to przypadek potwierdzający regułę, że przeciwieństwa się przyciągają, a przyjaźń nie zna granic. Te komiksy są jednocześnie pełne humoru i nauki, mądrych treści. Oprócz tego dziecięce oko przyciągną urocze, kolorowe ilustracje i błyskotliwe teksty bohaterów!


Mućka i Ptaszysko to duet, którego nie da się nie lubić. Na pewno podbije i Wasze serca!

Za egzemplarz dziękujemy


 

A czy Wasze dzieci lubią czytać komiksy? Jeśli tak, to jakie są ich ulubione? Chętnie poznamy nowe tytuły!
 

Podobne wpisy

0 komentarze