Dziecko i komiks, czyli zacznij od świnki Malinki i słonia Leona!

by - wtorek, października 24, 2017

Lubicie komiksy?? Ja jako dzieciak zaczytywałam się w Kaczorze Donaldzie, jednak pamiętam, że obrazki były tam naprawdę małe, co jednak wymagało od młodego czytelnika wyrobionej już umiejętności czytania. Okazuje się, że obecnie mamy okazję zarazić nasze dzieci miłością do komiksu już od najmłodszych lat. Nie wierzycie? To zapraszam na posta!

 

Jak stworzyć idealną książkę dla dzieci?

 Wystarczy stworzyć zabawnych i sympatycznych bohaterów i dodać do tego garść dowcipów! Tak oto Mo Willems zachwyca dzieciaki na całym świecie swoimi prostymi, ale jakże genialnymi komiksami!

Bohaterami komiksów są słoń Leon oraz świnka Malinka. Nic dziwnego, że się ze sobą przyjaźnią, oboje to prawdziwe głuptaski, które wpadają na nieco hmmmmm nazwijmy to niesztampowe pomysły! Wiemy przecież, że dzieciaki kochają gdy w książkach COŚ się dzieje, prawda?Zarówno "Złamałem trąbę" jak i "Mieszkamy w książce" to krótkie, bardzo prosto ilustrowane historie, które na pewno rozśmieszą Twoje dziecko do łez. Duetu Leon-Malinka po prostu nie da się nie lubić! Są zabawni, nieporadni i zwariowani! 


Książeczki Mo Willemsa idealnie nadają się dla początkujących czytelników. Jak widzicie bowiem na zdjęciach, czcionka jest baaaardzo duża, a tekstu niewiele, co na pewno zachęci dzieciaki do samodzielnego czytania. 

Wiecie co w tych historiach jest najbardziej niezwykłe?? Ich prostota! Czasem to właśnie ona potrafi zrobić całą robotę. Proste rysunki, oczywiste w zrozumieniu dialogi, niewielka ilość tekstu, sprawia, że mali czytelnicy z pewnością pokochają komiksy i będą sięgać po nie częściej, a może nawet spróbują stworzyć własny? Kto wie! Mimo tego, że na pierwszy rzut oka przyjaźń słonia z małą świnką wydaje się nieco absurdalna, okazuje się, że sprawdza się idealnie. Historie tej dwójki uczą dzieci przełamywania stereotypów oraz praw, jakimi rządzi się prawdziwa przyjaźń. Szczerze polecamy!

Sprawdź ceny książeczek na Ceneo


A Wasze dzieci znają Leona i Malinkę?? A może czytają zupełnie inne komiksy??


Za egzemplarze dziękujemyPodobne wpisy

0 komentarze