Kącik do czytania - przegląd najciekawszych foteli dla książkoholików

by - sobota, września 12, 2020

 


 Każdy mól książkowy ma swoje ulubione miejsce do czytania. Jedni lubią czytać w łóżku tuż przed snem, inni rozłożeni na kanapie, jeszcze inni najlepiej czują się w fotelu, pod kocem z herbatką w ręku. Ja zdecydowanie należę do ostatniej grupy, dlatego też, gdy projektowałam własny kącik do czytania, wiedziałam, że oprócz półek z książkami musi się tam znaleźć właśnie fotel. Dzisiaj przygotowałam dla Was przegląd najciekawszych moim zdaniem foteli, które idealnie nadadzą się do stworzenia idealnego czytelniczego azylu. 

Choć kocham lato i czytanie na świeżym powietrzu, to równie mocno cieszę się na wizję jesiennych długich wieczorów z książką w dłoni. Już widzę siebie w moim ukochanym fotelu, w ciepełku pochłaniającą kolejne rozdziały ukochanych kryminałów! Jesień ma tę moc! 

Tak, jak napisałam we wstępie, każdy książkoholik ma swoje ukochane miejsce do czytania. Ja wybieram fotel, bo gdy czytam w pozycji leżącej zwyczajnie zaczynam robić się senna, nawet gdy czytam najciekawszą książkę na świecie! Poza tym fotel można łatwo przestawić i można zaszaleć z jego wyborem, bo wcale nie musi pasować do reszty naszego wypoczynkowego kompletu. Dzisiejsze fotele, które chciałam Wam pokazać podzieliłam ze względu na styl wnętrza, dlatego też wierzę, że każdy znajdzie coś dla siebie.  Najpierw zobaczcie kilka ciekawych, gotowych kącików czytelniczych, które znalazłam na Pintereście. 

Wybór foteli, które świetnie sprawdzą się w kąciku czytelniczym jest obecnie oszałamiający. Wszystko zależy od tego, jaki styl wystroju wnętrza mamy w reszcie domu.  


Styl nowoczesny

Jeśli Twój dom jest urządzony w nowoczesnym stylu, zwróć uwagę na funkcjonalność i formę wybieranego mebla. Unikaj bogatych zdobień.Śmiało jednak można zaszaleć z kolorami, jeśli chcesz ożywić stonowane wnętrze.Styl skandynawski

Styl skandynawski jest w ostatnich latach coraz bardziej popularny. Myślę, że to ze względu na to, że jest oszczędny w formie, a zarazem niezwykle przytulny.  Absolutnym must have w przypadku tego stylu jest wybór kultowego fotela typu uszak!


Styl klasyczny

Styl klasyczny to dobry wybór dla osób, które nie lubią zmian, bo przecież klasyka nigdy nie wychodzi z mody i zawsze wygląda dobrze! 

 


 

 

Styl glamour

Ostatnio coraz częściej wybierany ze względu na ciekawe formy i kolory. To wybór dla odważnych, ale jeśli dobrze połączy się kolejne elementy, sukces murowany!

 Styl vintage

Wnętrza w tym stylu czerpią swą estetykę z przeszłości, jeśli chodzi o Polskę, korzystamy z dobytku PRL-u, czyli prostych form, zaokrąglonych krawędzi i stonowanych kolorów.   

Muszę Wam przyznać, że tworzenie tego posta dało mi niezwykłą przyjemność, bo uwielbiam oglądać i podziwiać piękne, oryginalne meble i wnętrza! Wszystkie zaprezentowane dzisiaj fotele pochodzą ze sklepu Edinos.pl a ja mam dla Was kod rabatowy na 50zł! Wystarczy przy zakupach wpisać kod: edinos50.

 


Podobne wpisy

0 komentarze