Zagadki detektywistyczne z dreszczykiem

by - środa, czerwca 24, 2020
To już trzecie wydanie genialnych zagadek detektywistycznych od wydawnictwa Debit. Wcześniejsze części serii pokazywaliśmy Wam TUTAJ i TUTAJ. Muszę Wam przyznać, że książki te stały się hitem nie tylko w moim domu, ale również w szkole, gdzie pracuję. Korzystałam z nich podczas zastępstw i zajęć czytelniczych, które prowadziłam. Dzieciaki ogromnie ekscytowały się możliwością wcielenia się w rolę detektywa. Zawzięcie walczyły o punkty i świetnie się przy tym bawiły, ćwicząc logiczne myślenie i zdolności dedukcyjne.


Najnowsza część zagadek detektywistycznych to 10 zupełnie świeżych, nowych historii! Choć konwencja książki jest taka sama, to wprowadzono kilka urozmaiceń, które dają jeszcze więcej frajdy. Przede wszystkim, wszystkie opowieści dotyczą dziwnych zjawisk, duchów, potworów znanych każdemu z opowieści i filmów. Dreszcze na plecach gwarantowane!


Druga różnica, to fakt, że te historie są zdecydowanie dłuższe niż te w poprzednich książkach. Jesteśmy mocniej wprowadzeniu w fabułę, poznajemy wiele szczegółów, ale na każdym kroku musimy być bardzo czujni! By rozwiązać zagadkę, należy bacznie oglądać ilustracje i wnikliwie czytać każdą linijkę tekstu!Musicie jednak wiedzieć, że prawdziwa gratka dopiero przed nami! Autorzy do książki dodali pewien ciekawy gadżet - deszyfrator, który tłumaczy język potworów. Jeśli zagadka okaże się wyjątkowo trudna, można z niego skorzystać, by poznać właściwą odpowiedź. To bardzo ciekawa opcja i niejednokrotnie uratowała nas przed brakiem rozwiązania!

Tak, jak już pisałam seria ta to prawdziwy hit i na pewno da mnóstwo radości nie tylko dzieciakom, ale i dorosłym. Muszę Wam zresztą powiedzieć, jako, że przetestowałam książki na duuuużej liczbie dzieciaków w wieku szkolnym, to okazuje się, że wpadają one na prawidłowe rozwiązanie zdecydowanie szybciej i bardziej naturalnie niż dorośli. Nie ma co ukrywać, wraz z wiekiem niestety nasza kreatywność i umiejętność twórczego rozwiązywania problemów spada. A szkoda! Tak czy siak, warto bawić się z tą książką, sprawdzać swoje zdolności dedukcyjne. Świetna zabawa i ciary na plecach gwarantowane!

Podobne wpisy

0 komentarze