'Opowiem Ci mamo, co jeździ na dwóch kołach oraz 'Wieczór gwiazdkowy na placu budowy'

by - wtorek, lutego 25, 2020


Moje córki odkąd pamiętam uwielbiamy bawić się autami, rysować różne pojazdy! W naszej biblioteczce nie brakuje zatem również książek o motoryzacji i różnego rodzaju środkach transportu. Dzisiaj mamy okazję pokazać Wam dwie publikacje przeznaczone dla młodszych dzieci: pierwsza to obrazkowa książka o jednośladach, druga to urocza bajeczka o pojazdach prosto z placu budowy.

 

 "Opowiem Ci mamo, co jeździ na dwóch kołach"

Marcin Brykczyński, Artur Nowicki

 

Seria od Naszej Księgarni "Opowiem CI mamo" ma swoich wiernych fanów i porusza wiele ciekawych tematów (np. pociągi, psy czy dinozaury). Tym razem przyszedł czas na jednoślady! I świetnie, bo kto nie lubi rowerów, hulajnóg czy motocykli?! Książka, którą Wam dzisiaj prezentujemy to typowy picture book z masą ciekawych zadań dla najmłodszych. Szukanie różnic, prosta planszówka, czy wyszukiwanie wskazanych elementów to tylko część zabawy, która czeka na dzieciaki. 

Wsiadajmy więc na jednoślady i w drogę ku przygodzie! Oprócz tego, że książka jest cudowna pod względem ilustratorskim, to na dodatek zawiera sporo ciekawostek, które ucieszą małych fanów dwóch kółek! Zajrzymy między innymi do Amsterdamu, czyli miasta, które kocha rowery, ale także odwiedzimy zatłoczone Indie! Dzieciaki poznają również historię roweru i zobaczą na własne oczy jak przez lata ewoluował jego kształt i funkcje... 

Seria Opowiem Ci mamo inspiruje do tego, by to właśnie dziecko było prowodyrem snucia opowieści. To mama ma być odbiorcom i osobą, która z zainteresowaniem słucha o tym, co dziecko czerpie z tychże tytułów.  Jeśli znacie serię, na pewno wiecie, że wydawnictwo postawiło na duży format i grube, tekturowe strony, co jest gwarantem niezniszczalności! Jeśli książek tych jeszcze nie znacie, to na pewno wybierzecie spośród dostępnych tytułów temat, który jest bliski Waszemu przedszkolakowi!


Sherri Duskey Rinker


Tak, wiem, że już dawno po Gwiazdce, ale przyznam szczerze, że ilość książek i brak czasu nie pozwoliły nam wcześniej pokazać Wam tego tytułu, choć bardzo żałujemy... "Wieczór gwiazdkowy na placu budowy" to kolorowy i atrakcyjny dla małego oka picture book z rymowanym tekstem, który podbija serca czytelników już od pierwszych stron!

Zbliża się Gwiazda, ale pojazdy na placu budowy nie próżnują, mają do zbudowania dom, a jak wiadomo, zajmuje to dużo czasu i wymaga ogromu pracy! Każda z maszyn ma do wykonania swoje zadanie i ma istotny wkład w stworzenie domu. Książeczka pokazuje dzieciom przydatność każdego z pojazdów i maszyn i pokazuje, że współpraca pomaga szybko i sprawie osiągnąć założony cel. 

Dzieciaki uwielbiają rymowanki, nie dziwcie się więc, jeśli "Wieczór gwiazdkowy..." stanie się hitem w Waszym domu i to nie tylko od święta!
 

Podobne wpisy

0 komentarze