Czerwcowe nowości od Naszej Księgarni

by - czwartek, czerwca 28, 2018

Jednym z naszych ulubionych wydawnictw dziecięcych jest stara, dobra Nasza Księgarnia. To jeden z wydawców, który nigdy nie zawodzi. Ich książki są zawsze niesztampowe, pięknie wydane i mądre. W czerwcu przygarnęłyśmy trzy cudowne perełki, które mam dziś okazję Wam pokazać. 

 

 

 

"Opowiem Ci mamo, co robią psy"

Paulina Wyrt

 

 


Ulubiona seria najmłodszych "Opowiem Ci mamo..." nadal się rozrasta. I świetnie. Koncept na takie książki był strzałem w dziesiątkę. Przeglądając facebookowe grupy o książkach dla dzieci, niezwykle często spotykam się z opinią, że właśnie ta seria jest ulubioną wśród przedszkolaków. Wcale się temu nie dziwię.  

Na blogu miałyśmy okazję pisać Wam  o "Opowiem Ci mamo co robią pociągi" oraz "Opowiem Ci mamo, co robią dinozaury". Tym razem powstała książka o psiakach, czyli ulubionych zwierzakach domowych naszych pociech. 

Tym razem po książce oprowadza nas Feler, uroczy psiak, który może nie jest do końca okrzesany, ale zdecydowanie nie da się go nie lubić. Tak więc dzieciaki towarzyszą Felerowi w wielu podróżach. Odwiedzą z nim psi salon piękności, weterynarza, czy plac zabaw. 

Obok wielu zadań, które czekają na maluchy (labirynt, szukanie ukrytych elementów, gra planszowa) książka daje także potężny zastrzyk psiej wiedzy:
Dzieciaki dowiedzą się z niej między innymi:
- W jaki sposób można stać się właścicielem psiaka?
- Jakie są najbardziej znane psie rasy?
- W jaki sposób psy mogą pomagać ludziom w życiu?
- Co zwierzęta chcą nam zakomunikować poprzez mowę ciała?

Książka, podobnie jak inne części serii jest wydana w formie kartonowej, co pozwala na korzystanie jej nawet prawdziwym maluszkom. Nie brakuje tu pięknych ilustracji Pauliny Wyrt i wartościowej treści o której wspominałam. 

"Jak to działa? Ciało człowieka"
Nikola Kucharska

Dzieci to niezwykle ciekawskie stworzenia. Pytania: jak? po co? dlaczego? kiedy? mnożą się bez końca, a my, rodzice czasem nie potrafimy znaleźć sposoby by o pewnych kwestiach opowiedzieć dziecku w sposób zrozumiały. Tak dzieje się na przykład w przypadku pytań dotyczących funkcjonowania naszego organizmu, tego jak działamy...

Z pomocą przychodzi nam Nikola Kucharska i jej książka "Jak to działa? Ciało człowieka". To naprawdę niezwykła publikacja, w której zakochałam się od pierwszego wejrzenia.

Po książce i zakamarkach organizmu oprowadza nas  mała Klara, która jako dorosła osoba chciałaby zostać lekarzem. Nic więc dziwnego, że ludzkie ciało i zachodzące w nim procesy tak bardzo ją fascynują.

 Książka mimo, że dotyczy bardzo poważnych i trudnych tematów jest stworzona w sposób niezwykle przystępny i przyjazny dziecku, nawet małemu. Książka dzieli się na zabawne komiksy oraz makiety ciała, pokazujące m.in. mięśnie, układ krwionośny, kości...

Oprócz tego, że autorka tłumaczy funkcjonowanie naszego organizmu, to jeszcze wyjaśnia np. różne związku frazeologiczne związane z ciałem człowieka.

"Jak to działa? Ciało człowieka" to prawdziwa perełka, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdego małego mądrali. 


"Zwierzoobjaśniarka"
Sergio OlivottiJeżeli liczycie na kolejną powieść dla dzieci, od razu mówię, to zdecydowanie nie ten typ literatury reprezentuje "Zwierzoobjaśniarka".
Książka ta jest zupełnie wyjątkowa i to tak naprawdę pod każdym względem: czcionka, niezwykłe ilustracje, a najbardziej sam koncept!

 Od wieków ludzie marzą o tym, by móc porozumiewać się ze zwierzętami. Właśnie dlatego sławny wynalazca Bonawetura Karczoch stworzył Zwierzoobjaśniarkę.

W książce poznajemy losy i powstawanie tego niezwykłego wynalazku, ale także i historię samego wynalazcy. To zdecydowanie książka dla dzieciaków z wyjątkowo bujną wyobraźnia. To jakby instrukcja obsługi, esej o czymś ważnym napisany w sposób prześmiewczy i radosny. Kwintesencja inteligentnego poczucia humoru po prostu!

Oprócz tego, to przemycenie treści o szacunku do zwierząt i do próby ich zrozumienia. Dzieciaki ze "Zwierzoobjaśniarki" dowiedzą się na przykład, że ulubionym tematem rozmów psów są ich bąki oraz kupy! I jak tu się nie śmiać?

 "Zwierzoobjaśniarka" to naprawdę niestandardowa i niezwykła książka dla niezwykłych dzieciaków. Gorąco polecamy, zapewnia niekontrolowane wybuchy śmiechu!
Jak Wam się podobają nasze propozycje?? Któraś wpadła Wam szczególnie w oko???

 

Podobne wpisy

0 komentarze