Opowieści z Doliny Muminków

by - sobota, lutego 29, 2020


Od małego kocham Muminki. Gdy moi rówieśnicy namiętnie oglądali Smerfy, ja wzdychałam do Włóczykija i byłam pod wielkim wrażeniem Paszczaka i jego wytrwałości w swoim hobby. Czułam, że ten świat, świat Muminków jest dla mnie fascynujący i niezwykły. Moja miłość do tych sympatycznych stworków przetrwała do dziś, a nawet urosła w siłę, bo oprócz samych Muminków, zainteresowałam się i pokochałam Skandynawię. 

 

Ja muminkowy freak, zawsze z niecierpliwością czekam na książki i gadżety z moimi ukochanymi bohaterami! Z wielką radością przyjęłam wiadomość o wydaniu przez Egmont zbioru opowiadań, stworzonych na podstawie książek kultowej Tove Jansson! I tak oto w nasze ręce wpadła książka "Opowieści z Doliny Muminków", a w niej pięć opowiadań, które fani tych niesamowitych stworków na pewno kojarzą!


Opowiadanie o magicznym kapeluszu, czy dziewczynce, która zniknęła i powoli oswaja się z Muminkami pokazując się na nowo to tylko kilka z opowiadań, które czeka tutaj na dzieciaki! Wszystko pięknie i bogato ilustrowane, co ogromnie przypadło do gustu moim dziewczynkom, które natychmiast zapałały do Muminków miłością ogromną! Szczególnie spodobała im się opowieść o wyprawie na Wyspę Hatifnatów, pamiętacie te małe, białe stworki?!


Książka ta idealnie sprawdzi się jako prezent. Jest pięknie wydana i zawiera najciekawsze z przygód Muminków. Warto przekazywać kolejnym pokoleniom miłość do tych sympatycznych postaci, które uosabiają pomoc, empatię i magię zarazem! Zarażajcie więc swoje pociechy sympatią do Muminków, bo zwyczajnie warto!
Podobne wpisy

0 komentarze