Niezwykłe zawody - 3 książki, które warto przeczytać

by - niedziela, października 06, 2019

Uwielbiam czytać książki pokazujące arkana różnych zawodów. Fajnie poznawać życie, problemy ludzi, którzy robią coś zupełnie innego niż ja. Dzięki temu poszerzam horyzonty i dowiaduję się mnóstwa ciekawych rzeczy. Dzisiaj z przyjemnością pokażę Wam trzy niezwykłe książki, które w ostatnim czasie ukazały się nakładem wydawnictwa Znak. Choć tematyka jest skrajnie różna, łączy je jedno - pasja!

 Jesienne wieczory skłaniają do lektury! Kocyk, ciepła herbata i dobra książka to przepis na idealnie spędzony czas, gdy za oknem plucha... Jeśli szukacie czegoś inspirującego i ciekawego, dzisiejsze trzy tytuły na pewno zdadzą egzamin! Mateusz Baczyński, Janusz Schwetner - "Antyterroryści. Polskie elitarne służby specjalne w akcji" ---> sprawdź na Ceneo


Jeśli jesteście stałymi bywalcami mojej strony, to wiecie na pewno, że mam niezwykłą słabość do książek o policjantach, pracownikach więzień i temu podobnych. Nic więc dziwnego, że skusiłam się również na lekturę "Antyterrorystów". Książka jest napisana w formie wywiadu z polskimi antyterrorystami. Mamy więc świadectwo pracy tych ludzi, dla których narażanie życia w pracy jest chlebem powszednim. Opowiadają oni o rozmaitych akcjach, w których brali udział, o swoich rodzinach, które  się o nich zamartwiają, o kolegach, których stracili...

Książka porywa już od pierwszych stron, przede wszystkim dlatego, że dla większości z nas to czarna magia, coś o czym nie mamy zielonego pojęcia. O większości akcji antyterrorystów nie mówi się w telewizji, są cichymi bohaterami w walce z przestępczością zorganizowaną, która jest bardziej powszechna, niż mogłoby się nam wydawać.

Niezwykle ciekawe były fragmenty o znanej akcji w Magdalence, w której zginęło wielu policjantów. Z ogromną przyjemnością czytałam również zabawne anegdoty i wszystko, co dotyczyło treningów przyszłych antyterrorystów. Książkę przeczytałam błyskawicznie i tak samo szybko pochłonął ją mój mąż! Ogromnie Wam ją więc polecamy <3 Christopher Skaife - "Strażnik kruków. Moje życie wśród kruków w Tower" ---> sprawdź na Ceneo 

 

Niezwykły człowiek, niezwykłe ptaki i legendarna Tower - to musi być niesamowita historia. Legenda mówi, że w momencie kiedy kruki opuszczą Tower, królestwo i twierdzę czeka upadek. Przed tą klątwą chroni twierdzę jeden człowiek - strażnik kruków, autor tej książki. To on na co dzień zajmuje się siedmioma ptakami, symbolami tego miejsca.

Są na świecie naprawdę niezwykłe zawody, strażnik kruków zdecydowanie do nich należy. Ba! Wcześniej nawet nie miałam pojęcia, że można czymś podobnym się zajmować... Jeśli myślicie, że to będzie nudna książka o nudnych ptakach, to nic bardziej mylnego - to niezwykła historia o tajemniczych stworzeniach, które mają swoje "ludzkie oblicze", przyzwyczajenia. Christophere Skaife snuje wciągającą, przyjemną w odbiorze historię, która czasem jest poważna, innym razem jest w niej sporo poczucia humoru! 

Choć kruki na pierwszy rzut oka mogą wydawać się zwykłymi, nieciekawymi stworzeniami, Skaife wyprowadza nas z błędu i udowadnia, że potrafią być ciekawsze niż niejedno egzotyczne zwierzę. Sam autor, zna je już tak dobrze, że rozróżnia je po sposobie latania, tym jak się poruszają, jedzą. To niesamowite! 

Świetnie i lekko czytało mi się tą pozycję, choć podchodziłam początkowo do niej ze sporą rezerwą. Polecam wszystkim, którzy lubią brytyjskie klimaty i niesztampowe poczucie humoru!

Marta  Szarejko - "Seksuolożki. Tajemnice gabinetów" ---> sprawdź na Ceneo

Na dobry początek powiem Wam, że zupełnie nie dziwię się, że książka zrobiła furorę na polskim rynku wydawniczym. Choć uważam, że nasz kraj nadal jest nieco zahukany i pruderyjny, to książka stała się bestsellerem. Czujemy więc, że coś powinno się zmienić.

"Seksuolożki" to rozmowy z przedstawicielkami tego zawody. Rozmowy o seksie, masturbacji, zdradach, przyjemności, kompleksach. Z książki wypływa wiele ciekawych wniosków, które są jednocześnie nieco smutne, bo okazuje się, że nadal kobiety są zakompleksione, nie dają sobie prawa do przyjemności, do tego by być spełnione i seksualnie szczęśliwe. Nie pomaga w tym wcale obecne podejście do wychowania seksualnego w szkołach, bo sądzę, że gdyby już w szkołach mówiło się o seksie wprost i traktowało się go jako taką samą potrzebę jak sen, czy głód, to wiele problemów przestałoby istnieć. 

Jest jednak jak jest i póki, co nie widzę perspektyw na zmianę. Dlatego też po "Seksuolożki" powinna sięgnąć każda kobieta, bo już sama lektura otworzy oczy na pewne sprawy, sprawi, że może wiele z czytelniczek dadzą sobie szansę na pokochanie siebie! "Seksuolożki" się nie czyta, lecz pochłania, bo to rozmowy z ekspertami, ale napisane w taki sposób, że każdy zrozumie, przyjmie, przemyśli. Ta książka to ogromna siła!

Inne książki o ciekawych zawodach znajdziecie tutaj:

Będzie bolało ---> KLIK 

Ginekolodzy ---> KLIK 

Policjanci ---> KLIK 


Po którą z dzisiejszych książek sięgnęlibyście najchętniej?  

Podobne wpisy

0 komentarze