Dookoła smaków - Podróże kulinarne szefa Wncentego

by - czwartek, października 03, 2019

Pożeram strony

Ależ dzisiaj będzie tu smakowicie! A to za sprawą najnowszej książki wydawnictwa Adamada "Dookoła smaków. Podróże kulinarne szefa Wincentego". Dzieciaki dzięki tej kolorowej książeczce odbędą kulinarną podróż dookoła świata i dowiedzą się co jedzą ludzie w innych krajach!

 

Co kraj to obyczaj, również pod względem kuchni! Uwielbiam próbować nowych smaków, wykorzystywać szalone przepisy! Gdy jesteśmy za granicą poznajemy nową kuchnię, nowe, unikalne produkty. Fajnie zarażać tym swoje dzieci i pokazywać im, że świat jest ciekawy pod każdym względem.

"Dookoła smaków" to cudowna i w pełni przemyślana książka dla dzieciaków w każdym wieku. Zawiera ona rozkładane mapy kontynentów, które pokazują najciekawsze ciekawostki, niezwykłe potrawy, najbardziej znane składniki z konkretnych części świata. Po całej książce oprowadza nas szef Wincenty, który chce zostać najlepszym kucharzem na świecie, a wiadomo, że najlepiej zdobywać doświadczenie w podróży. Wsiądźcie więc do jego niezwykłego, kuchennego pojazdu i dajcie się ponieść magii smaków!  Czy wiecie, że Nigeria jest bardzo zanana ze swoich zup. które oszałamiają aromatem i bogactwem przypraw? W Australii natomiast stek z kangura czy aligatora nie jest niczym niezwykłym! Takich ciekawostek jest tutaj o wiele więcej i dzieciaki na pewno będą zachwycone poznając smaki kolejnych państw i kontynentów.
Odbądźcie tą podróż wspólnie, a może zainspiruje Was ona do eksperymentowania w zaciszu własnej kuchni?

My Wam ogromnie tą książkę polecamy! Jest kolorowo, ciekawie, z pomysłem. Dokładnie tak jak lubimy najbardziej!
 

Podobne wpisy

0 komentarze