Jak zapakować książkę na prezent? 7 świątecznych inspiracji

by - wtorek, grudnia 18, 2018

Za niecały tydzień święta. Czas już powoli pakować prezenty. Czy pod Waszymi choinkami znajdą się prezenty książkowe? Mam ogromną nadzieję, że tak. Dzisiaj pokażę Wam jak w prosty, ale wdzięczny sposób zapakować książkę na prezent. Wystarczy kilka gadżetów i odrobina wyobraźni...

prezent książkowy

 W ostatnim czasie pokazywałam Wam kilka sprawdzonych pomysłów na ciekawe prezenty dla moli książkowych, dzisiaj jednak stworzyłam artykuł dla tradycjonalistów, którzy wielbicielom czytania jednak kupują tradycyjne książki. Jak zapakować książkę na prezent? To naprawdę proste!

 

Co będzie Ci potrzebne?

papier pakowy (do kupienia na poczcie) 

kolorowe kartony

ozdobne wstążeczki

sznurek jutowy

ozdobne gadżety (pełno ich w sklepach typu Kik czy Pepco)

 ozdobne materiały, ozdoby do bukietów dostępne w kwiaciarniach


Czasami mniej znaczy więcej. Opakuj dokładnie książkę w papier pakowy, a następnie szalej z gadżetami, które znalazłeś w sklepach. U mnie idealnie sprawdziły się drewniane pierniczki, samoprzylepne renifery oraz choinki, ozdobne spinacze świąteczne. Do tego kolorowe wstążki lub sznurek jutowy i gotowe:)


Tym razem po zapakowaniu w papier pakowy, owinęłam książkę w ozdobny materiał do bukietów, który dorwałam w kwiaciarni. Całość opasałam świąteczną zieloną wstążką i zrobiło się bardzo świątecznie....Jak święta, to renifery. To bardzo proste do zrobienia. Najpierw pakujemy książkę w papier pakowy, następnie wycinamy z brązowego kartonu poroże oraz oczy. Nochal powstał z dostępnych powszechnie pomponów. Nos najlepiej przykleić na klej na gorąco. Oczy można zamienić na te ruchome ze sklepu, ale wiem, że nie wszędzie można je znaleźć w większych rozmiarach.Kocham kolorowanki dla dorosłych autorstwa Johanny Basford. Jej rysunki są totalnie magiczne. Czemu więc nie wykorzystać ich do opakowania książki? 
Tutaj możecie pobrać jej świąteczne kolorowanki z bloga ilustratorki
świąteczny domek ---- tutaj 
miś polarny ---- tutaj
urocza gwiazdka ---- tutaj 
Do tego dodajcie prostą jednokolorową kokardę i jest pięknie <3


Aby stworzyć książkowego bałwanka najpierw opakujcie książkę  w biały papier, a później zajmijcie się tworzeniem elementów bałwankowych.  U mnie szalik powstał z filcu, a reszta elementów  kolorowego kartonu.


Opcji jest naprawdę wiele, można bawić się dodatkami, tworzyć inne postacie. Szalejcie ile chcecie i miejcie z tego radość <3

 

 

Podobne wpisy

0 komentarze