Dziewczynka, która rozmawiała z drzewami

by - czwartek, czerwca 29, 2023

 

Ostatnio na wszystko brakuje mi czasu. To frustrujące, ale obiecałam sobie, że muszę w końcu wygrzebać się z blogowych i książkowych zaległości. Na dobry początek postanowiłam pokazać Wam piękną historię dla dzieci, która oczarowuje już od pierwszej strony. Poznajcie "Dziewczynkę, która rozmawiała z drzewami"

Od zawsze mieszkam na wsi. Szacunek dla przyrody jest dla mnie rzeczą naturalną i oczywistą. Tak zostałam wychowana i choć sama nie mam pasji do ogrodnictwa, to od zawsze obserwowałam moją mamę i to jak wiele radości sprawia jej uprawa warzyw i owoców w przydomowym ogrodzie. Serce rośnie patrząc jak wiele książek dla dzieci zwraca teraz uwagę nie tylko na ekologię, ale tak podstawową rzecz jaką jest dbanie o każdy otaczający nas element przyrody, w tym drzewa, bez których świat by nie istniał. 
 
Bohaterką najnowszej powieści wydanej przez Naszą Księgarnię jest 11-letnia Oliwia, która ma osobliwego przyjaciela. Jej powiernikiem jest bowiem stary i potężny dąb, któremu w najbliższym czasie grozi ścięcie. Już pewnie się domyślacie, że dziewczynka będzie musiała zmierzyć się z poważnym wyzwaniem. Nie można przecież pozwolić, by ktoś pozbył się jej najlepszego przyjaciela. 
 
Oliwia pozna wiele niezwykłych historii ukazujących więzi między przyroda a człowiekiem. Przeżyje przygody o jakich nigdy jej się nawet nie śniło. Czy uda jej się dzięki temu ocalić niezwykły dla niej dąb? 
 
Książka jaką mam Wam dziś okazję pokazać to nie tylko wzruszająca opowieść, z której płynie nauka dla młodych o miłości do przyrody. To także pięknie wydana publikacja wypełniona ciekawostkami o różnych rodzajach drzew. Cudowne, bajkowe ilustracje dopełniają treść i całość robi jeszcze większe wrażenie!
 


Post powstał we współpracy z wyd. Nasza Księgarnia
 

Podobne wpisy

0 komentarze