Psy i Koty - "Zrozumieć najlepszego przyjaciela"

by - poniedziałek, maja 29, 2023

 

Psy i koty to najlepsi przyjaciele człowieka. Prawie każde dziecko marzy o tym, by mieć własnego pupila. Dzisiaj pokazujemy Wam dwie książki, które lepiej pozwolą zrozumieć czworonożne zwierzaki domowe.

 Posiadanie zwierzaka uczy dzieci odpowiedzialności i troski. Czasami między dziećmi a pupilami powstaje niezwykła, magiczna więź, której nie da się do niczego porównać. Zanim jednak zdecydujemy się na adopcję psa lub kota dobrze poznać zwyczaje zwierząt, ich potrzeby i naturę. Pomogą Wam w tym dwie książeczki, które ukazały się ostatnio nakładem wydawnictwa Czarna Owca. 

 Autor książek dr John Bradshow jest z wykształcenia biologiem i świetnie zna zwyczaje zwierząt. Postanowił podzielić się swoją rozległą wiedzą z młodymi czytelnikami. I bardzo dobrze, bo dzięki temu powstały arcyciekawe i pełne przydatnych wiadomości książki, które zdecydowanie lepiej pozwolą zrozumieć nasze zwierzaki domowe!

 Z książek dowiemy się między innymi w jaki sposób psiaki widzą świat, co potrafi psi supernos, jak działa koci ogon, czy na przykład dlaczego koty mają tak wielką potrzebę polowania! Niezwykła moc ciekawostek podanych w bardzo przystępny sposób czeka na dzieciaki!

 Obydwie książeczki są małe, posiadają dużą, wygodną czcionkę i wesołe czarno-białe ilustracje. Jestem przekonana, że dzieciaki będą urzeczone i zadowolone z tego, że w końcu zrozumieją co to znaczy być psem lub kotem!

 
Post powstał we współpracy z wyd. Czarna Owca
 

Podobne wpisy

0 komentarze