"Rok w domu"

by - poniedziałek, kwietnia 17, 2023

 

"Rok w domu" to kolejna odsłona kultowej już serii kartonowych wyszukiwanek dla najmłodszych. Michalina zaczęła swoją przygodę z tą serią od tytułu "Rok w Krainie Czarów" i od tamtej pory na naszej półce po prostu musiał się znaleźć każdy kolejny tytuł.

Tym razem odwiedzamy kamienicę przy ulicy Gołębiej i poznamy jej sympatycznych mieszkańców. To właśnie ich przedstawia nam pierwsza rozkładówka w książce i to ich na kolejnych stronach będziemy obserwować wraz z upływem każdego miesiąca i kolejnych pór roku. Mamy tutaj między innymi parę weterynarzy: Basię i Karola, ciężarną pisarkę Oliwię, czy Krzysztofa, który jest konserwatorem w kamienicy. Autorka książki nie zapomniała także o zwierzęcych mieszkańcach: pająku Stefanie ( trzeba porządnie wytężyć wzrok, by dostrzec go na kolejnych ilustracjach), kocie Lucku, gołębiach, czy psiaku Azorze! 

Życie przy ul. Gołębiej płynie spokojnie, ale nie nudno. Czasami będziemy mieli okazję zajrzeć bohaterom książki do mieszkań, by innym razem posiedzieć z nimi na podwórku i zobaczyć jak spędzają wolny czas. Zobaczymy jak ta zgrana społeczność hoduje roślinki, bawi się z dziećmi, organizuje osiedlowego grilla. 

Kolejny raz Nasza Księgarnia oddała swoim małym czytelnikom dopracowaną i wartościową książkę, z której bije ciepło i która pokazuje, że najpiękniejszy prezent, jaki możemy dostać od drugiego człowieka to wspólnie spędzony czas.

Podobne wpisy

0 komentarze