'Ratujmy naszą planetę. Lasy'

by - niedziela, grudnia 05, 2021

 


 Lasy to niezwykły ekostystem. To miejsce niosące korzyści dla klimatu, zwierząt, ludzi. Każdy las jest jak skrzynia pełna skarbów, trzeba tylko ją odkryć, by się tymi skarbami bez końca zachwycać. Dzisiaj pokażemy Wam książkę o różnych lasach w wielu zakątkach świata. Dajcie się zabrać w tą niezwykłą podróż!

Mieszkamy bardzo blisko lasu. Wystarczy wsiąść na rower i za pięć minut jesteśmy na miejscu. Szczególnie lubimy las jesienią, kiedy liście przyjemnie trzaskają pod butami i wkoło unosi się delikatny zapach mchu i grzybów. Szkoda, że nadal patrząc globalnie kolejne połacie lasów znikają, zostają wycięte, by zyskać miejsce na różne uprawy. Dzięki cudownej książce, którą Wam dziś mamy okazję pokazać dzieci dowiedzą się, jak ważne są lasy dla naszej planety i dlaczego musimy robić wszystko, by drzew przybywało!

Dzieciaki coraz więcej wiedzą o ekologii i zrównoważonej gospodarce. Są o wiele mądrzejsze pod tym względem niż my w ich wieku. To piękne. Wychowujemy coraz bardziej świadome pokolenie młodych ludzi, którzy mają realną szansę na zmianę podejścia do dóbr produkowanych przez naszą planetę. Jednym z tych bogactw są właśnie lasy i drzewa! Książka Jess French traktuje temat bardzo szczegółowo i zajmuje się wieloma problemami związanymi z lasami. Mamy tutaj rozdział o wylesianiu i o tym, jak zwiększenie ilości ludzi na świecie wpływa na lasy i ich kondycję. W piękny sposób znajdziemy tutaj wytłumaczone to, jak wylesianie wpływa na życie ludzie w różnych szerokościach geograficznych: od tropikalny las deszczowy, po mroźną tajgę. Najważniejsze jednak, że w "Lesie" znajdziemy również rzetelną wiedzę o tym, jak przeciwdziałać wylesianiu. Mnóstwo tu inspiracji dla nas, małych ludzi na to, jak przyczynić się do tego, by kolejne pokolenia mogły cieszyć się spacerami po lasach! 

Ogromnie polecam tą książkę zarówno do domowych biblioteczek, ale szczególnie jako pewniak do szkolnych bibliotek. Jestem pewna, że nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, biologii i przyrody znajdą mnóstwo pomysłów na to, jak w kreatywny sposób wykorzystać informacji z książki na swoich lekcjach!
 

 


Podobne wpisy

0 komentarze