'Szeptanka o krasnoludkach'

by - poniedziałek, listopada 29, 2021


 Choć "Szeptanka o krasnoludkach" jest u nas na półce już od dawna, to z ciągłego braku czasu pokazujemy Wam ją dopiero dziś. Ta książka jest jednak tak piękna i tak kolorowa, że sama do Was przemówi i jestem pewna, że gdy zajrzycie do jej środka będziecie tak oczarowani jak my!

Mitologia słowiańska pełna jest chochlików, leśnych bóstw i innych stworów. Pełno tam niezwykłych wierzeń i tradycji. Wiele z nich zostało przemyconych w książce "Szeptanka o krasnoludkach", która wiosną ukazała się nakładem wydawnictwa Zielona Sowa. W pięknie ilustrowanej książce znajdziemy kilka opowieści inspirowanych świętami związanymi z kolejnymi porami roku i zmianami zachodzącymi od zarania dziejów w otaczającej nas przyrodzie. Towarzyszymy w tych szczególnych dniach małym krasnalom zamieszkującym w przytulnych norkach. 

Każda opowieść to jakby wyprawa w świat zupełnie nieznany i baśniowy. To okazja by poczuć się znowu dzieckiem i uwierzyć w krasnoludki! Książka na pewno idealnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, choć mamy tutaj nieco trudniejszego, zapomnianego słownictwa. Na pewno w takich sytuacjach przyjdą z pomocą rodzice. Dzieciaki pokochają również urocze rymowanki krasnali, które szybko wpadają w ucho i pozostają w pamięci. "Szeptanka o krasnoludkach" to świetna okazja, by dowiedzieć się więcej o słowiańskich tradycjach, takich jak Jare Gody, czy tradycyjne Zielone Świątki. Warto utrwalać w dzieciakach taką wiedzę, szczególnie, że są to bardzo ciekawe tradycje i tak ściśle związane z miejscem, w którym żyjemy.

Jako, że jestem wzrokowcem, od razu zakochałam się w szacie graficznej książki. Ilustracje Agnieszki Sozańskiej są absolutnie niezwykłe i idealnie pasują do tematyki. Dzieciaki na pewno również je docenią, bo jest tu niezwykle kolorowo i wesoło. Zresztą spójrzcie sami!

Podobne wpisy

0 komentarze