Planszówki dla fanów Harry'ego Pottera w każdym wieku!

by - poniedziałek, grudnia 20, 2021

 

Na pewno nie tylko ja mam w domu wielką fankę Harry'ego Pottera! Uniwersum, które ma już 20 lat nadal fascynuje kolejne pokolenia i zaraża miłością do książek. Dzisiaj mam wyjątkową gratkę dla fanów młodego czarodzieja i to fanów w każdym wieku.

Dwa zgrabne pudełeczka, a w nich ogromna frajda dla wszystkich, którzy uwielbiają przygody Pottera i świetnie znają całe uniwersum stworzone przez J.K.Rowling. Jako, że absolutnie uwielbiamy wszelakie planszówki, te dwa tytuły również musiały znaleźć się w naszym domu! Za chwilkę opowiemy Wam o nich nieco więcej!Zastanawialiście się jak bardzo wydajny jest wasz mózg? Ile jest w stanie zapamiętać w ciągu zaledwie 10 sekund? Masz okazję to sprawdzić! Wkrocz do świata Harry'ego Pottera, zapamiętuj i sprawdź się!

Małe, zgrabne pudełeczko, które można zabrać niemal wszędzie. Co kryje? 55 kart z kadrami i cytatami z filmów o Harrym, kostkę oraz klepsydrę, odmierzająca upływ 10 sekund. Każda karta na odwrocie zawiera 8 pytań, dotyczących tego, co widać na ilustracji. Uwaga! Pytania bywają niezwykle szczegółowe, dlatego też w czasie 10 sekund na zapamiętanie musicie naprawdę rozgrzać swoje szare komórki do czerwoności!

Zasady rozzgrywki:
  1. Weź kartę z pudełka i odwróć klepsydrę. Przyglądaj się przez czas przesypywania piasku w klepsydrze.
  2. Przekaż kartę innemu graczowi i rzuć kością. Liczba na kości wskazuje, na które pytanie musisz odpowiedzieć (na przykład gdy wyrzucisz 2, odpowiadasz na pytanie numer 2).
  3. Gracz, któremu została przekazana karta, czyta na głos pytanie, na które musisz udzielić odpowiedzi. Następnie sprawdza Twoją odpowiedź, patrząc na obrazek na drugiej stronie karty.
  4. Jeśli odpowiedź jest prawidłowa, zatrzymaj kartę. Jeśli jest błędna, odłóż kartę do pudełka. Teraz kolej na następnego gracza.
  5. Gracz, który zgromadzi najwięcej kart po upływie 10 minut, wygrywa!

Wszyscy Potterheadzi oszaleją na punkcie tej rozgrywki! Jestem przekonana, że najbardziej zagorzali fani serii o młodym czarodzieju, wiele rzeczy będą kojarzyć z filmów i książek, inne szczegóły trzeba jednak zwyczajnie zapamiętać. Jeśli kochacie gry, pod presją czasu i lubicie angażować w rozrywkę swój mózg - ta gra jest dla Was.

 
Dobra, jedziemy dalej! Teraz absolutna klasyka w zupełnie nowej, czarodziejskiej odsłonie. Jaka gra jest najlepsza na imprezy? Oczywiście kalambury, a więc Time's Up!


 

Time's Up to kalambury w nieco innej odsłonie. Gra dzieli się na trzy rundy, a w każdej z nich hasło pokazać trzeba w zupełnie inny sposób.  Najpierw opisujemy je, następnie określamy je jednym słowen, a w trzeciej rundzie musimy je przedstawić za pomocą pantomimy. Punktu zdobyte w każdej rundzie zapisujemy w specjalnym notatniku dołączonym do gry. 

Ta gra nigdy się nie znudzi, bo mamy tutaj aż 440 haseł związanych z serią o Harrym Potterze. Nawet jeśli trafimy drugi raz na to samo hasło, to gry gramy z innymi osobami, mogą je one przedstawiać w zupełnie inny sposób, mając różne skojarzenia! W zależności od tego, jak dobrze znamy uniwersum HP, gra oferuje trzy poziomy trudności haseł, to ogromny plus na przykład, gdy gramy z osobami, które znają serię nieco słabiej. Jestem przekonana, że każdy Potteromaniak bez względu na wiek, będzie świetnie się bawił przy tej grze!Podobne wpisy

0 komentarze