Bajki dźwiękowe - odkryj zupełnie inną odsłonę czytania z dzieckiem

by - niedziela, grudnia 12, 2021


 Święta coraz bliżej! Mimo, że czasu niewiele, staramy się codziennie czytać przed spaniem z Michaliną. Listopad obrodził w cudowne nowości, więc odkrywamy kolejne perełki i dzielimy się nimi z Wami. Dzisiaj nasze ostatnie odkrycie, czyli bajki dźwiękowe od wydawnictwa Harper Kids.

Ulubione baśnie i bajki dzieciaków w zupełnie nowej odsłonie. Odsłonie, która szczególnie spodoba się najmłodszym czytelnikom. Często rodzice zastanawiają się, jak zachęcić dziecko do słuchania bajeczek. Znam mnóstwo małych wiercipiętów, którzy nie potrafią usiedzieć ani chwili w spokoju. Od czego w takim przypadku zacząć przygodę z książkami? Do tej pory trzymałam się tego, by zacząć od picture booków i książek z okienkami. Książki te pozwalają dzieciakom uczestniczyć aktywnie w "przygodzie z literaturą" i wymagają ich działania. Dziś jednak do tej listy dodaję również bajki dźwiękowe! Wydawnictwo Harper Kids wybrało kilka bardzo znanych baśni (m.in. Aladyn, Kot w butach, Trzy prosiaczki) i stworzyło serię, która czaruje i bawi! 

Na każdej ze stron książeczki czekają efekty dźwiękowe (specjalne miejsca, które dzieciaki dotykają, a te wydają dźwięk). Efekty są kompatybilne z tekstem, a więc gdy czytamy, że tłum wiwatuje, rzeczywiście to słyszymy. Genialne! To, co dodatkowo zasługuje według mnie na uznanie dla wydawcy to jakość tych dźwięków. Rodzice, nie bójcie się , że książeczka będzie wydawać odgłosy jak znienawidzone zabawki grające Waszych pociech! To zupełnie inny poziom, poczujecie się jak w teatrze lub podczas słuchowiska radiowego. Moja Michalina była oczarowana tymi książeczkami, nie wspominając o tym, jaką frajdą dla niej było naciskanie miejsc z dźwiękami! 

Gorąco Wam polecamy całą serię, bo to coś zupełnie innego, unikatowego, a piękne ilustracje tylko dopełniają całości naszych zachwytów...


Podobne wpisy

0 komentarze