'Święta na świecie'

by - wtorek, listopada 09, 2021

 

Okres Bożego Narodzenia to chyba najlepszy czas w całym roku. Może jest dużo pracy przy sprzątaniu, gotowaniu i kupowaniu prezentów, ale magiczna atmosfera udziela się każdemu. Każdy kraj na swoje wyjątkowe tradycje i zwyczaje związane ze świętami i właśnie dziś jest ten dzień, w którym możecie wyruszyć w szaloną wyprawę dookoła świata, by poznać Czarnego Piotrusia, zasmakować angielskiego puddingu, czy zjeść wieczerzę wigilijną na australijskiej plaży. 

Dobrze wiecie, że absolutnie przepadam za książkami dla dzieci, które kipią od ciekawostek i przybliżają tradycje i kulturę innych krajów i narodowości. Gdy dotarła do mnie przesyłka ze "Świętami na świecie", przepadłam. Musiałam dowiedzieć się wszystkiego i to jak najszybciej! 

Na samym początku książki czeka na nas mapa, na której możemy zobaczyć jak wiele krajów odwiedzimy dzięki książce. Duży format książki jest tutaj strzałem w dziesiątkę, bo w przypadku tego typu książki jest to format bardzo wygodny! Można rozsiąść się w fotelu, rozłożyć książkę na kolanach i cieszyć się lekturą.
 
Każda rozkładówka to podróż do innego kraju. Dowiadujemy się jak wyglądają przygotowania do świąt, jakie potrawy królują na stołach, czym ozdabia się domy i podwórka i najważniejsze - od kogo i kiedy dzieci dostają prezenty! Tutaj może czekać na Was sporo zaskoczeń, bo na przykład w Finlandii podarunki przynosi świąteczny kozioł - Joulupoukki, a we Włoszech wiedźma imieniem Befana!W ogóle ilość ciekawostek jest ogromna i nie jestem w stanie krótko i treściwie o nich opowiedzieć, więc jeśli chcecie dowiedzieć się czym jest żarłoczny pieniek, na ulicach jakiego kraju grasują przed świętami psotne trolle oraz gdzie na wigilijnej wieczerzy wyczekaną potrawą jest kubełek kurczaków z KFC, nie pozostaje mi nic innego, jak z całego serca polecić Wam "Święta na świecie"!
 
Wszystko tutaj jest perfekcyjne: duży format, absolutnie cudowne ilustracje, szokująca ilość ciekawostek! Daje to nam razem książkę, która jest idealnym pomysłem na prezent gwiazdkowy, mikołajkowy i kopalnię pomysłów na zadania do kalendarza adwentowego. Można przecież spędzić adwent biorąc po troszku z każdego kraju! To dopiero przygoda!


 
 Post powstał we współpracy z wyd. Znak Emotikon

Podobne wpisy

0 komentarze