'Możemy uratować naszą plantetę' 'Tu jest nasz dom'

by - sobota, listopada 13, 2021

 

Dziś przybywam do Was z dwoma absolutnie doskonałymi nowościami, które pokazują piękno świata i ludzi. Jestem wręcz przekonana, że urzekną Was tak bardzo jak mnie! Trudno bowiem pozostać obojętnym na takie książki...

Już niejednokrotnie mówiłam Wam, że seria Akademia Mądrego Dziecka od Harper Kids to prawdziwe złoto! Seria rozpoczęła się od interaktywnych kartonówek z ruchomymi elementami dla najmłodszych. Szybko jednak zaczęły powstawać nowe, wartościowe tytuły dla starszych dzieciaków. Dzisiaj mam ogromną przyjemność pokazać Wam dwie książki, które zachwycają od pierwszej do ostatniej strony!
 

 
 Dom - bezpieczna przystań, najlepsze miejsce na świecie. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej! Jedno słowo o tysiącu znaczeń, bo przecież dom może być różny - zarówno dosłownie, jak i symbolicznie. Książka "Tu jest nasz dom" pozwoli Wam odbyć fascynującą podróż dookoła świata i odkryć 20 niezwykłych domów, które znacznie różnią się od naszych! To, co gotowi na szybką podróż?

Gdzie chcecie zacząć podróż? W skalnych domach Kapadocji, na afrykańskiej sawannie, a może w pływającej wiosce w Kambodży? Na cokolwiek się nie zdecydujecie, jestem pewna, że każda ze stron tej niezwykłej książki zrobi na Was wrażenie! Wasza pociecha pozna nie tylko 20 różnych typów domów i środowisk, ale również tyle samo dzieci z całego globu, ich kulturę i warunki życia. To będzie piękna lekcja tolerancji i geografii, a nawet biologii, bo dzieciaki poznają również zwierzaki żyjące w danym kraju! Książka ma duży format i cudowne, kolorowe ilustracje. Trudno jej nie pokochać od pierwszego wejrzenia. 


Podstawą zatrzymania zmian klimatycznych jest edukacja najmłodszych i zakorzenienie w naszych dzieciach wiedzy na temat ekologii. To pewne. A może czasem warto, żebyśmy to my uczyli się od dzieci?! Patrząc na przykłady podane w książce "Możemy uratować naszą  planetę" - jestem tego pewna!

Sposobów na bardziej ekologiczne życie jest mnóstwo, każdy znajdzie sposób skrojony dla siebie. Świetnie widać to na przykładzie historii dzieci opisanych w książce. Poznajcie historię Himangi z Indii, która zaczęła namawiać ludzi do korzystania z rowerów, historię Huntera z RPA, który przekonał ludzi do wsparcia zbiórek na rzecz zagrożonych wyginięciem nosorożców... Takich opowieści znajdziecie wiele i każda z nich jest absolutnie unikalna i motywująca do działania. Każda pokazuje, że wielkie działania zaczynają się od małego gestu, który z czasem porusza kolejne ludzkie serca!

 Zawsze ze szczególną przyjemnością pokazuję Wam książki krzewiące idee ekologiczne i poszanowanie innych ludzi. Dzisiejsze dwie nowości od Harper Kids idealnie się w to wpisują i obydwa tytuły polecam Wam z całego matczyno-nauczycielskiego serducha! 


 


Podobne wpisy

0 komentarze