Nowe komiksy od Egmont

by - środa, sierpnia 04, 2021

 

Choć sama nigdy nie byłam fanką komiksów, to moje dziewczyny bardzo je lubią. Staram się więc dbać o to, by nasza domowa biblioteczka oprócz klasycznych książek zawierała również komiksy dla dzieciaków. Ostatnio kilka ciekawych egzemplarzy trafiło do nas od wydawnictwa Egmont, które to każdego miesiąca tworzy nowe komiksy dla dzieci i młodzieży.

"Smerfy i świat emocji. Smerf, który lubił tylko deser"


Nie znam chyba dziecka, które nie kochałoby Smerfów. Chociaż to dosyć stara bajka, to nadal dzieciaki uwielbiają te małe, niebieskie stworzonka! Egmont od jakiegoś czasu wydaje komiksy dla najmłodszych, w których Smerfy przybliżają dzieciakom świat emocji i pokazują, że, czasami każdy ma trudniejsze chwile, ale z każdej sytuacji jest wyjście! 
 
Tym razem smerfowy komiks dotyczy tematu niezdrowego odżywania się. Łasuch, jak to Łasuch, marzy  tym by zjeść deser jeszcze przed obiadem. Mamy tutaj przedstawioną sytuację, z którą często mierzą się rodzice (kogo dziecko nie woła o cuksa przed porą obiadową?!). Papa Smerf  tej opowieści pełni rolę terapeuty, który tłumaczy i pomaga zastosować zdrowe nawyki w codziennym życiu. Jeśli jesteście ciekawi, w jaki sposób ten mądry Smerf zapanuje nad popędami żołądkowymi Łasucha, to polecam Wam sięgnąć po komiks "Smerf, który lubił tylko deser"
Łukasz Auguścik "Niesamowity Szerlok Worms i niebieskie monstrum"


Na pewno patrząc na tytuł najnowszej serii komiksowej Egmontu od razu zauważyliście oczywiste nawiązanie do najpopularniejszego detektywa wszech czasów Sherlocka Holmesa! I słusznie! Tytułowy Szerlok Worms nie jest jednak człowiekiem, lecz poczciwą dżdżownicą, która chętnie rozwiązuje problemy swoich owadzich przyjaciół. Brzmi nieźle, prawda? W pierwszym tomie przygód stworzonych przez nauczyciela biologii i chemii, Łukasza Auguścika Szerlok razem ze swoim kompanem Jaszczurką zwinką staną przed nie lada wyzwaniem znalezienia tajemniczego porywacza, którego rysopis nie przypomina absolutnie żadnego znanego im żyjątka! Kto okaże się groźnym przestępcą? Czy para dżdżownica i jaszczurka poradzą sobie z tak dużą i poważną sprawą?

Jak wspomniałam Wam na początku, nie jestem wielką fanką komiksów. Jednak w tym przypadku przełamałam się i nie żałuję, bo Szerlok Worms to naprawdę bohater na miarę naszych czasów, a sam komiks genialnie się czytało. Mamy tutaj naprawdę przyjemne ilustracje, ciekawy kryminalny wątek i masę poczciwych żartów. Jak dla mnie to strzał w dziesiątkę!
"Pozytywka. Witamy w Pandorii"Podobne wpisy

0 komentarze