'Myślisz, że tak Ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie.'

by - środa, sierpnia 11, 2021

 

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało życie dzieci w starożytności? Ich codzienne obowiązki, radości, zabawy? To naprawdę fascynujący temat i właśnie o tym traktuje najnowsza książka od wydawnictwa Wilga. Dzięki niej przyjrzymy się z bliska życiu codziennemu dzieciaków w starożytnym Rzymie. To co? Wskakujemy w wehikuł czasu?

Czy Waszym dzieciom zdarza się czasem narzekać, że tyle sprzątania, nauki i innych obowiązków? Na pewno! A gdyby tak pokazać im, że mają naprawdę cudowne życie? Jak? A, no wystarczy porównać je chociażby z życiem dzieciaków mieszkających w starożytnym Rzymie. 


Książka podzielona jest na rozdziały i każdy z nich dotyczy innej sfery życia. Mamy na przykład część poświęconą ubraniom, życiu domowemu czy grom i zabawom. Każda strona wręcz kipi od niesamowitych ciekawostek podanych w niezwykle humorystyczny sposób! To ogromna siła tej książki i coś, co z pewnością nie pozwoli dzieciakom się od niej oderwać. Wiecie na przykład, że publiczne latryny w Rzymie nie były przedzielone na kabiny i mogło z nich jednocześnie korzystać nawet 80 osób?! Albo, że gdy dzieciaki w starożytnym Rzymie dopadły wszy, miały włosy smarowane kozią kupą?! Te i wiele innych szokujących faktów z życia codziennego małych i dużych mieszkańców Rzymu czeka na odkrycie!

Książka oprócz tego, że bardzo ciekawa, jest również kolorowa i jej forma wręcz zachęca młodych czytelników do odkrywania tajemnic życia w starożytności. Będzie zabawnie, czasami obrzydliwie, ale na pewno baaardzo ciekawie!

Podobne wpisy

0 komentarze