Janelle Brown - 'Oszustka' recenzja

by - poniedziałek, sierpnia 02, 2021

 

Media społecznościowe często kreują świat jaki nie istnieje. Wszystko tam jest piękne, czyste, idealne. Ludzie zamieszczają na Instagramie niemal całe swoje życie. Oznaczają inne osoby, miejsca, w których bywają. Właśnie za pomocą danych zdobytych dzięki instagramowym kontom bogaczy, tytułowa "Oszustka" świetnie planuje każdy swój krok!

Poznajcie Ninę - piękną i błyskotliwą młodą kobietę, która wraz ze swoim chłopakiem Lachlanem okrada bogaczy z antyków i innych drogich sprzętów. Jak? Najpierw wnikliwie obserwuje ich na Instagramie, ogląda ich domy, poznaje miejsca, w których bywają, a później idzie już z górki, bo korzysta z ich miłości do zabawy, alkoholu i innych używek. Nina jest w swoim fachu świetna, działa według dokładnie opracowanego planu, który sprawdza się od lat! Wszystko idzie dobrze, dopóki nie znika jej sprawdzony paser i do domu jej chorej na raka matki nie puka policja! Czas opracować plan, który pozwoli uniknąć więzienia i jednocześnie umożliwi zdobycie pieniędzy na kosztowną terapię ukochanej matki. Nina postanawia więc rozliczyć się z przeszłością i ograbić miejsce, które świetnie zna z lat młodzieńczych, raniąc przy tym rodzinę, którą szczerze nienawidzi! W sidła Niny i Lachlana ma wpaść influencerka i dziedziczka fortuny Vanessa Liebling! Czy plan się powiedzie? Czy życie i ludzie, w które wierzy do tej pory Nina naprawdę jest szczere i prawdziwe? Kto okaże się największym oszustem?

"Oszustka" to druga wydana w Polsce książka Janelle Brown, pierwsza, którą miałam okazję przeczytać. Każda strona tej książki była dla mnie niezwykłą przygodą i podróżą po ludzkim umyśle, po dziwnym świecie, w którym przyszło żyć naszemu pokoleniu. Autorka w niezwykły i absolutnie nieprzewidywalny sposób buduje fabułę, napięcie i kolejne zwroty akcji, które niejednokrotnie przyprawiają o mocniejsze bicie serca. "Oszustka" to opowieść o budowaniu ułudy szczęścia w mediach społecznościowych, o tym, jak ludzie zatracają się w sieci misternie budowanych kłamstw, które tworzone są tylko po to, by inni myśleli, że mamy w życiu wszystko! Jeśli szukacie książki, od której nie sposób się oderwać, która zapewni Wam mile spędzony czas i wzbudzi wiele emocji, to z pewnością powinniście sięgnąć po "Oszustkę"!

Podobne wpisy

0 komentarze