Sandro Natalini - 'Jesteśmy rodziną'

by - niedziela, czerwca 06, 2021

 

Uwielbiam pokazywać Wam znakomite książki dla dzieci. Takie, na które nigdy nie jest się zbyt dużym, zbyt dojrzałym. Takie, które nie stracą na aktualności ani za rok ani nawet za dekadę! Dokładnie tak jest z "Jesteśmy rodziną", czyli nowością od naszego ukochanego wydawnictwa Nasza Księgarnia.


"Tym, co łączy rodzinę, nie są więzy krwi. To szacunek i miłość, z którymi towarzyszymy najbliższym w ich życiowych wyborach" - właśnie od tych słów rozpoczyna się ta piękna, kolorowa książeczka pełna zwierząt i ciepła. Rodzina to siła, to ludzie, którzy ufają sobie i wzajemnie szanują. Czasem się ze sobą zgadzają, czasem dochodzi do spięć, ale cokolwiek by się nie działo, mogą na siebie wzajemnie liczyć! Rodziny są różne - czasem są blisko siebie, czasem żyją na odległość, czasem mają adoptowane dzieci, a czasami dzieci wychowują dwie mamusie lub dwóch tatusiów. Na kolejnych kartach książki poznajemy różne sposoby na życie, różne sytuacje, które dzieją się w rodzinach, różne sposoby na spędzanie ze sobą czasu. Rodzina nie musi być zawsze taka sama, nie musi mieścić się w ściśle określone ramy. I o tym właśnie jest ta książka. O tym wszystkim też opowiadają nam kolejne urocze zwierzaki wyglądające z każdej ze stron.


Muszę Wam przyznać, że ten prosty pomysł na książkę absolutnie podbił moje serce. To cudowna lekcja akceptacji, tolerancji i otwartości. Dzieci przekonują się, że różnorodność jest fajna i, że każda rodzina jest unikalna i cudowna! Do pięknej treści dołączono także kolorowe i bajkowe ilustracje zwierząt, które na pewno podbiją dziecięce serducha!Oczywiście polecamy i to bez względu na to, w jakim wieku jest Twoja pociecha!
Podobne wpisy

0 komentarze