Ubongo Trigo Travel

by - środa, kwietnia 14, 2021


 Ubongo to od kilku lat jedna z naszych ulubionych gier logicznych. Uwielbiamy ją za regrywalność i możliwość rozruszania szarych komórek. Nic więc dziwnego, że wiadomość o pojawieniu się kolejnej odsłony tej świetnej gry tak bardzo nas ucieszyła.

Przynajmniej kilka razy w tygodniu wieczorami rządzą u nas planszówki. Ogrywamy kilka tytułów, świetnie się przy tym bawiąc. Testujemy nowe gry i gramy w te już sprawdzone. Ostatnio przywędrowała do nas nowa odsłona naszego ukochanego Ubongo, więc trzeba było ją sprawdzić! Tym razem po raz kolejny gra przybrała formę podróżną, ukazała się bowiem w serii Egmont - Gry do Plecaka. 


Tym razem cała gra opiera się na innych kształtach, są inspirowane trójkątami. Cel jest jednak cały czas ten sam. Naszym zadaniem jest ułożenie pokazanych na karcie kształtów przy użyciu wytypowanych z boku klocków. Nie jest to wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać. Dodatkowa trudność polega również na tym, że mamy do ułożenia dwa obrazki jednocześnie!
 
W pudełku gry czekają 32 dwustronne karty z zadaniami oraz cztery zestawy kafelków w różnych kształtach. Kto szybciej upora się z logicznymi łamigłówkami - wygrywa!
 
Podobnie jak w poprzedniej wersji, tym razem również mamy do wyboru dwa poziomy trudności, co pozwala na swobodną grę z dziećmi. Moja 13-latka od dawna ogrywa nas nawet w trudniejszej wersji, łatwiejsza zaś (choć wcale nie jest prosta) powoli wciąga również mojego przedszkolaka. Michalina dzielnie ustawia klocki i często dochodzi do rozwiązania nad wyraz sprawnie!
 
Kolejny raz Egmont pokazuje nam, że jeśli chodzi o tworzenie wciągających gier, to znają się na robocie! Ubongo to genialna rozrywka dla szarych komórek, a dzięki małemu, poręcznemu opakowaniu gra idealnie sprawdzi się w czasie podróży i urlopowych wypadów, kiedy trzeba zwracać uwagę na wielkość bagaży. Gorąco polecamy!


 

Podobne wpisy

0 komentarze