Muminki. Wielki słownik obrazkowy polsko-angielski

by - wtorek, grudnia 08, 2020


 Niejednokrotnie przyznawałam się Wam do tego, że jestem ogromną fanką Muminków. To moja bajka dzieciństwa, a miłość do tych uroczych stworzeń nie minęła razem z wiekiem. Doszło jednak zainteresowanie samą Tove Jansson, czyli twórczynią tej niezwykłej książkowej serii. Zbieram również wszelkie muminkowe gadżety: od kubków, przez kalendarze po ubrania! Nie mogło być więc inaczej! Musiałam mieć ten boski słownik z Muminkami!

Muminki to jedno z najbardziej wyraźnych wspomnień z mojego dzieciństwa. Pamiętam świetnie, że zawsze miałam słabość do dwóch postaci: do Bobka i Włóczykija. Bobka było mi zwyczajnie żal. Zawsze miałam poczucie, że jego bycie "niegrzecznym" nie bierze się znikąd, że jest spowodowane jego samotnością i byciem niezrozumianym przez innych. Włóczykij za to zawsze był dla mnie zagadką i dlatego tak mocno mnie intrygował. W ogóle każda postać z książki była niezwykła, a gdy dowiedziałam się niedawno, że Tove Jansson w swoich książkach opisywała własne życie, zmartwienia i radości, cała kolekcja kolejny raz trafiła na moją listę do przeczytania! Ale wracajmy do książki, którą chcę Wam dziś pokazać. Otóż jest to niezwykły, piękny i rzecz jasna genialnie ilustrowany słownik inspirowany właśnie Muminkami.


Książka podzielona jest tematycznie. Mamy tutaj wiele różnych zagadnień od przedmiotów i pomieszczeń w domu, przez nazwy miesięcy, aż po wyrazy związane ze świętami i innymi uroczystościami. Oprócz tego, że z każdej strony wyglądają na nas Muminki i reszta postaci znana z kart książki, to ogromnie podoba mi się to, że każde słowo po angielsku ma też podane przykładowe zastosowanie w zdaniu. To ułatwia naukę! 

Całość oczywiście jest w każdym calu zachwycająca, bo książki od Harper Kids zawsze się wyróżniają niesztampowym podejściem do formy i treści. Jeśli macie wśród rodziny lub przyjaciół Muminkomaniaka, to już wiecie, co może sprawić mu ogromną radość na zbliżającą się Gwiazdkę!
 


 

Podobne wpisy

0 komentarze