Cztery świąteczne książki dla dzieci, które umilają nam wieczory!

by - niedziela, grudnia 06, 2020

 


 Grudzień to nasz czas na czytanie świątecznych książek dla dzieci. Co roku wypatrujemy kolejnych nowości, ale również wracamy do ukochanych tytułów z poprzednich lat. Dzisiaj pokażemy Wam aż cztery książkowe świąteczne nowości, które umilają nam grudniowe oczekiwanie na święta!

Każda nowa książka w domu wzbudza ogromne emocje. Najpierw oglądamy, przeglądamy, wertujemy. Wieczorami siadamy do wspólnego czytania. Świąteczne książki zajmują zarówno w moim, jak i w sercu moich dzieci szczególne miejsce! Mają one w sobie bowiem magiczną moc, urok, któremu zwyczajnie nie da się nie poddać!

 


 Paszkiewicz Anna "Niezbędnik świąteczny" wyd. WILGA

Jest tutaj wszystko, co kochają dzieci: wesołe opowiadania, piękne kolorowe ilustracje i duża dawka pomysłów na spędzanie zimowych wieczorów. Książka podzielona jest na krótkie rozdziały, w myśl kalendarza adwentowego. Każdego dnia czekają na dzieciaki historie o Mikołaju i jego pomocnikach, ciekawostki o świętach na całym świecie i mnóstwo plastycznych i kulinarnych inspiracji DIY. Muszę Wam przyznać, że wizualnie to jedna z najładniejszych świątecznych książeczek, jakie mamy w domowej biblioteczce. Treść idealnie nada się dla dzieciaków w wieku przedszkolnym i młodszych klasach podstawówki. Jest tu mnóstwo świątecznej atmosfery i jestem przekonana, że będziecie czytać tą książkę każdego wieczoru  z ogromną przyjemnością!

 

John Burningham - "Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa" wyd. Dwie Siostry

Święta Bożego Narodzenia to czas wytężonej pracy dla Świętego Mikołaja. Gdy już po przejechaniu całego świata z workiem prezentów Mikołaj wraca do domu, jeden z reniferów narzeka na złe samopoczucie. Nie ma co się dziwić, niełatwo w ciągu jednego wieczoru obdarować wszystkie dzieci na świecie. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że kładąc się spać Mikołaj zdaje sobie sprawę, że jest jeden chłopiec, który prezentu nie otrzymał. To pochodzący z ubogiej rodziny Korneliusz Klops. Choć siwy miły staruszek ledwo stoi na nogach, nie pozwoli, żeby Korneliusz został w święta bez prezentu. Jak jednak dotrzeć do domu oddalonego tak daleko i na dodatek leżącego na szczycie góry. O to się nie martwcie! Mikołaj spotka na swojej drodze dużo pomocnych ludzi, którzy zrobią wszystko, by dotarł na czas z prezentem! Jedno Wam obiecuję,  będzie niekonwencjonalnie!

"Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa" to krótka, ale niezwykle przyjemna książka o magii świąt, pomaganiu sobie nawzajem i wierze w ludzie dobro. My jesteśmy urzeczone!
Richard Scarry - "Kiedy przychodzi Święty Mikołaj?" wyd. BABARYBA

Mamy w domu wszystkie polskojęzyczne książki Richarda Scarry'ego, więc gdy dowiedziałyśmy się, że Babaryba wypuszcza świąteczną nowość, musiałyśmy ją dorwać! Udało się i jak zwykle piejemy z zachwytu. Czemu? Przede wszystkim dlatego, że Richard Scarry to absolutny mistrz humoru i ilustracji. Ilustracje przypominają mi książki z własnego dzieciństwa i pewnie dlatego też jestem taką fanką autora. 

Najnowsza, świąteczna książka jest tak samo dobra, jak wszystkie poprzednie. Tym razem rzecz jasna, wszystko kręci się dookoła świąt i Świętego Mikołaja (a raczej Misiokołaja, bo bohaterami książek są zwierzaki różnej maści). Dzieciaki zajrzą do fabryki prezentów, odbędą szaloną podróż z Panem Niezdarkiem, a także będą wchodziły przez kominy, by rozdawać podarki! Jednym słowem - szalona, świąteczna podróż! Petr Horacek - "Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" wyd. BABARYBA

Coraz częściej decyduje się na zakup książek angielskojęzycznych, bądź polsko-angielskich. To genialna forma nauki słownictwa. Tak się składa, że właśnie "Gąska Zuzia i jej pierwsza gwiazdka" to książka dwujęzyczna, która idealnie nadaje się na początek przygody z czytaniem w języku obcym. Gąska Zuzia, postanawia, że choinka świąteczna będzie miała na czubku gwiazdkę prosto z nieba. Osiągnięcie tego celu stawia sobie za punkt honoru. Próbuje zjeżdżać z pagórka, wdrapywać się na płot.  To wszystko na nic. W końcu postanawia, że będzie szła tak długo, aż dojdzie do wymarzonej gwiazdki.... Skutkiem jest oczywiście zgubienie się, ale bez smutku! Historia skończy się dobrze, a jeśli jesteście ciekawi, co pojawiło się na czubku choinki, zachęcam do lektury! 

"Gąska Zuzia i pierwsza gwiazdka" to krótka dwujęzyczna opowieść o dążeniu do celu, sile przyjaźni i prawdziwej magii świąt. Polecamy!


Podobne wpisy

0 komentarze