Bingo dla najmłodszych - zagrajmy w Koty!

by - niedziela, grudnia 13, 2020

Bingo to jedna z najbardziej znanych gier na świecie. Choć kojarzy się ze starszymi ludźmi, czekającymi na losowanie numerków z wielkiej kuli, to może można odczarować tą rozrywkę i zamienić ją w przyjemną planszówkę dla dzieciaków. To właśnie zrobił Kapitan Nauka dodając do tej klasycznej gry urocze kociaki!

Bingo dla najmłodszych to nowa propozycja znanej i cenionej przez dzieci marki Kapitan Nauka. Gra wymaga logicznego myślenia i spostrzegawczości i idealnie nada się dla wszystkich przedszkolaków. Nie martwcie się jednak - dorosły z miłą chęcią tez rozegra kilka kolejek. Każdy gracz otrzymuje planszę. Przed rozgrywką trzeba zdecydować się czy gramy na kolory (ustawiamy planszę, by były widoczne pola z motkami wełny) lub na kotki. Naszą "maszyną losującą" będzie kółko do losowania ze strzałką i to ono będzie nam wskazywało pole, które mamy zakryć. 

Celem gry jest rzecz jasna, jak w klasycznym bingo zakrycie całego rzędu lub kolumny znaczków. Zakrywamy je żetonami z uroczymi kocimi łapkami. 


 
Gra ma dwa warianty - podstawowy i trudniejszy. Ten pierwszy polecamy do kilku pierwszych rozgrywek z dzieciakami, które nigdy wcześniej w bingo nie grały. Jest to bowiem wariant całkowicie losowy. W wariancie trudniejszym trzeba już pogłówkować, bo zakryć można tylko jeden z wylosowanych kolorów lub kocich pyszczków. Ma to wpływ na to, jak zakończy się rozrywka. 

Kto pierwszy zakryje jeden rząd lub kolumnę, krzyczy BINGO i jest zwycięzcą rozgrywki. Ogromnym plusem gry jest wysoka jakość wykonania, co powoduje, że gra wytrzyma setki rozgrywek! Zasady są dziecinnie proste, więc Bingo to idealny tytuł na pierwszą grę każdego dziecka. Jednak najbardziej genialną opcją jest to, że jest to gra, w którą można grać w pojedynkę! Jest więc niewielka (ale jednak szansa) na chwilkę spokoju przy ulubionej książce lub serialu. 

 

 


 

Podobne wpisy

0 komentarze