Sprawdzamy puzzlowe nowości od Naszej Księgarni

by - niedziela, października 18, 2020


 Jesienne, ponure popołudnia trzeba jakoś rozweselić. Oprócz książek i planszówek idealnie sprawdzają się u nas puzzle! Najlepiej kolorowe i wymagające. Dla mnie mają one działanie odstresowujące, a Michalina zwyczajnie świetnie się bawi przy ich układaniu!

Jakiś czas temu wydawnictwo Nasza Księgarnia postanowiło wypuścić na rynek puzzle inspirowane ich kultowymi książkami. Szybko okazało się, że był to pomysł trafiony w dziesiątkę i puzzle z Puciem lub bohaterami Rok w Lesie znajdują małych fanów w wielu polskich domach! O wspomnianych puzzlach pisaliśmy TUTAJ i TUTAJ. Dzisiaj mamy przyjemność pokazać Wam ostatnie nowości, które ukazały się we wrześniu.


Muszę Wam przyznać, że puzzle od Naszej Księgarni to prawdziwy sztos. Najbardziej robi wrażenie dbałość o szczegóły, jakoś wykonania i myślenie o ekologii. W puzzlach innych marek, są one zapakowane w foliową torebkę, a Nasza Księgarnia opakowuje je w zwyczajny brązowy papier pakowy i sprawdza się to świetnie, a jak estetycznie wygląda!"Rok w Lesie" i wszystkie książki z tej serii to u nas hity od ładnych paru lat. Kochamy zabawy w wyszukiwanie i porównywanie kolejnych kart. Oglądamy jak zmienia się otoczenie wraz z upływem kolejnych miesięcy i świetnie się przy tym bawimy. Na najnowszych puzzlach, mamy okazję podziwiać jesienny las, a na nim mnóstwo szczegółów i szczególików, które utrudniają układanie puzzli, ale jednocześnie uatrakcyjniają całą zabawę! Puzzle są duże i wygodnie się je układa, według nas w sam raz dla przedszkolaków, choć czasem przyda się wprawne oko rodzica lub starszego rodzeństwa!
Kilka miesięcy temu otrzymaliśmy do recenzji piękną książkę z dzierganym alfabetem Anny Salomon "Literkowa książka". Tym razem piękne literki zostały przeniesione na puzzle i stały się idealną pomocą dydaktyczną dla przedszkolaków poznających alfabet!Puzzle te mają 35 dużych i wygodnych do układania elementów i tak, jak wspomniałam wcześniej, mogą stać się genialną pomocą dydaktyczną. My układając je, wyszukujemy słów na daną głoskę - polecam tak bawić się z dziećmi, wszystko to świetnie sprawdzi się przy nauce pisania, analizy głoskowej i czytania. 
 

 

Podobne wpisy

0 komentarze