Pucio, Las i Kraina Czarów, czyli puzzle od Naszej Księgarni

by - piątek, marca 08, 2019

Jesteśmy puzzlową rodzinką. Kochamy je układać, mamy niezliczoną ilość pudełek puzzli o różnej tematyce, ilości elementów. O tym, że zabawa w układanie obrazków to świetny trening dla mózgu dziecka pisaliśmy Wam TUTAJ. Dzisiaj musieliśmy po prostu pokazać Wam nasze najnowsze zdobycze od ukochanego wydawnictwa Nasza Księgarnia. Ogarnijcie te perełki, bo naprawdę warto!

 

 Michasia to żywe srebro. Wszędzie jej pełno. Niewiele jest zabaw, które potrafią zająć ją na dłużej niż 15 minut. Jednak nad puzzlami potrafi ona spędzić nawet godzinę. Jest w tym skubana naprawdę dobra, a ja dumna! Na punkcie najnowszych układanek od Naszej Księgarni oszalałyśmy oboje. Przede wszystkim dlatego, że uwielbiamy ich ilustratorów, a puzzle są właśnie wzorowane na sztandarowych książkach tego wydawnictwa! Zobaczcie sami!


Pucio - Co tu pasuje?


Książeczki o Puciu i jego rodzinie  przeszły już do klasyki literatury dziecięcej (Książki pokazywaliśmy Wam Tutaj i Tutaj) . Maluchy szaleją za tym sympatycznym chłopcem i przy okazji ćwiczą mowę i rozszerzają swój zasób słów. Tym razem kultowy Pucio przenosi się na puzzle. I to nie byle jakie!

W małym, zgrabnym pudełku czeka na maluchy cały dzień Pucia. Pucio bawi się, je, myję się, ubiera. Dzieciaki muszą dopasować niezbędne elementy do poszczególnych wykonywanych przez chłopca czynności. Przy okazji układania można porozmawiać z dzieckiem o planie dnia, potrzebie zachowanie higieny, zdrowych posiłkach. Pucio  zachęca do rozmowy i świetnej zabawy! 

 Puzzle wzorowane na książkach "Rok w lesie" i "Rok w Krainie Czarów"


Picture booki podbiły nasz dom już dawno. Michalina uwielbia wyszukiwać różnych elementów, szczegółów. "Rok w Krainie Czarów" bawi nas niezmiennie od ponad roku i nie zapowiada się, aby sytuacja uległa zmianie. Bardzo ucieszyłam się więc na wieść, że Nasza Księgarnia tworzy puzzle z ilustracją z tej właśnie książki. Emilia Dziubak i Maciej Szymanowicz to mistrzowie w swoim fachu. Ich ilustracje są kolorowe i przyjemne dla oka. Do tego, dopracowane w najmniejszym detalu. 

Puzzle z  rysunkami z ukochanych książek okazały się strzałem w dziesiątkę. Mają duże, wygodne dla rączek dziecka elementy, są świetnie wykonane i ogromnie estetyczne!  Układanie takich puzzli to sama przyjemność! Michalina nie chce już układać żadnych innych. Podczas układania puzzli "W Lesie" szukamy poszczególnych zwierząt i zawsze zostawiamy na sam koniec pająka, bo Michasia przeraźliwie się ich boi!
Wiadomość o tym, że Nasza Księgarnia bierze się za produkcję puzzli od razu mnie zaciekawił! Okazało się, że pomysł był strzałem w dziesiątkę! Puzzle są piękne, estetyczne, porządnie wykonane i wcale się nie dziwię, że dzieci chcą je w kółko układać!

Słyszeliście o tych puzzlach? A może któreś macie już u siebie w domu?? Chwalcie się koniecznie <3

 

Podobne wpisy

0 komentarze