Literkowa książka - recenzja

by - czwartek, maja 14, 2020Literkowa książka


Nauka literek to ważny moment w życiu każdego dziecka. Właśnie i my zaczynamy ten etap z Michaliną. Czy może być coś lepszego niż książka, która łączy w sobie niezwykłe walory estetyczne i edukacyjne? Dokładnie taka jest "Literkowa książka", którą mamy dziś okazję Wam pokazać.

Jako mama przedszkolaka coraz częściej szukam pozycji książkowych, które pomogą nam w przyszłej nauce czytania. Na razie stawiamy na rozpoznawanie liter, dlatego "Literkowa książka" tak mocno przypadła nam do gustu i umiliła niejeden wieczór.

Książka, o której mowa to kooperacja Anny Salomon, która wydziergała te niesamowite literki i obrazki oraz Alicji Krzanik, która z kolei zajęła się stworzeniem krótkich, sympatycznych wierszyków, które możemy znaleźć w książeczce.

Dziergane literki nawiązują do nazw zwierzaków, przedmiotów, roślin, które zaczynają się właśnie na daną literę. Moja Michalina ma niezwykłą frajdę, mogąc odgadywać literki na kolejnych stronach. Sama przyznam się szczerze, że za każdym razem nie mogę się napatrzeć na te małe dzieła sztuki stworzone przez Anię Salomon!Każda strona to nie tylko piękna, kolorowa literka, ale również zadania dla aktywizujące dla dzieciaków. Szukanie zwierząt na literkę "f" lub machanie do startującej rakiety to tylko niektóre z nich. Takie zadania są bardzo lubiane przez dzieciaki i dają mnóstwo frajdy. Sprawiają również, że nasze pociechy będą chciały ciągle wracać do książeczki!

Dodajcie sobie do tego wszystkiego jeszcze sztywne strony, znak rozpoznawczy wielu wartościowych książek od Naszej Księgarni i macie autentyczne dzieło sztuki, które zdecydowanie powinno pojawić się na każdej półce szanującego się przedszkolaka ;)

Podobne wpisy

0 komentarze