Jednym słowem - szalona gra imprezowa!

by - poniedziałek, maja 18, 2020Jednym słowem
Dodaj podpis

Nie raz mogliście się już przekonać, że nasza rodzinka uwielbia gry słowne. Pokazywaliśmy Wam już wiele z nich i nadal nam mało. Ostatnio odkryliśmy grę wydawnictwa Rebel "Jednym słowem" i musimy Wam przyznać, że jest naprawdę ciekawa.


Można by pomyśleć, że w kategorii gier słownym wymyślono już dosłownie wszystko! Jeśli ktoś często grywa w tego typu planszówki, na pewno nie raz spotyka się z bardzo podobnymi do siebie tytułami. Zupełnie inaczej jest z grą "Jednym słowem". Zasady choć tak proste, są  naprawdę unikalne.

Zacznijmy jednak od początku! Co czeka na nas w pudełku gry?
Mazaki suchościeralne w siedmiu kolorach, siedem plastikowych tabliczek do zapisywania podpowiedzi oraz 110 kart z hasłami. Na każdej karcie aż 5 haseł, co daje nam naprawdę mocno regrywalną grę!

Wszystko jak zwykle u Rebela w bardzo dobrej jakości wykonania. Nic tylko grać! Gra jest przeznaczona dla 3-7 graczy, ale w tym przypadku im więcej, tym lepiej! Przygotujcie się na około 20-25 minut świetnej zabawy!


Jak widzicie na powyższym zdjęciu, hasła na kartach są naprawdę zróżnicowane. Mamy trochę jedzenia, przedmiotów codziennego użytku, zwierząt, czy znanych ludzi. Dzięki temu każda rozgrywka to naprawdę niezwykle wciągająca i rozrywkowa rzecz!O co właściwie chodzi?

To, co najbardziej lubię w "Jednym słowem" to kooperacja i wspólny cel wszystkich graczy! Jest nim odgadnięcie 13 haseł przewidzianych na jedną rozgrywkę. Przed rozpoczęciem gry, każdy z raczy dostaje do ręki tabliczkę i mazak. Losujemy trzynaście dowolnych kart, nie patrząc na nie. Układamy z nich stos. Pierwszy z graczy wybiera jedną z wylosowanych kart i następnie kładzie je na swojej tabliczce w taki sposób, by tylko reszta graczy widziała hasła. Gracz, na którego tabliczce karta leży wybiera numerek od 1 do 5, który będzie oznaczał numer hasła z wylosowanej karty!

Teraz przechodzimy do meritum. Każdy z graczy wysila zwoje mózgowe i zapisuje na swojej tabliczce jedno słowo kojarzące mu się z hasłem z karty. Warto by skojarzenie było jak najbardziej oryginalne, ale też niezbyt odległe od hasła. Dlaczego? Jeśli postawimy na najprostsze i banalne skojarzenie, może się okazać, że ktoś również go użył, a to spowoduje odrzucenie skojarzenia z gry.

Gdy wszyscy już napiszą swoje skojarzenia, zgadujący odwraca się lub zamyka oczy, a reszta graczy porównuje swoje skojarzenia, odrzucając/ścierając te, które się powieliły.  Resztę tabliczek może zobaczyć zgadujący i na ich podstawie próbuje odgadnąć hasło. Uwaga! Zasady gry przewidują jedynie jedną próbę odpowiedzi! Skupcie się więc!
Gra toczy się do momenty, kiedy wszystkie karty ze stosu nie zostaną użyte.


Jako wielcy fani gier słownych szczerze polecamy Wam "Jednym słowem". To genialna imprezówka, przy której będziecie się śmiać i wspólnie bawić. Ilość haseł i niebanalne zasady sprawią, że ta gra może okazać się hitem wszystkich waszych domówek. Wcale mnie to nie zdziwi!Podobne wpisy

0 komentarze