Dziecięce nowości książkowe od wyd. Zielona Sowa

by - sobota, września 14, 2019


Choć wakacje są już jedynie miłym wspomnieniem i musieliśmy wrócić do szarej rzeczywistości, nie obijamy się, czytamy i wyszukujemy dla Was książkowe perełki. Dzisiaj wzięliśmy na tapetę nowości książkowe z jednego z naszych ulubionych wydawnictw: Zielona Sowa. Będzie coś wzruszającego i wesołego. Każdy znajdzie coś dla siebie. Gwarantujemy!

 

 Każda książkowa paczka od Zielonej Sowy to dla nas całe mnóstwo frajdy i radości. Tak też było i tym razem! Zobaczcie jakie cudeńka odkryliśmy!

 

  Barbara Supeł - "Staś Pętelka.Dzielny pacjent"

Bardzo często bywa, że biały lekarski kitel działa na dzieci obezwładniająco (na nas zresztą również). Wszystkie medyczne terminy brzmią dziwnie, a lekarskie przyrządy wyglądają jak żywcem wyjęte z filmu grozy. Fajnie więc poszukać sposoby na poskromienie strachu i przekonanie dziecka, że nie taki lekarz straszny, jak go malują. Jak to zrobić? Co powiecie na książkę? Staś Pętelka przybywa na ratunek!

Staś wraz z koleżanką gotują na placu zabaw zupę z piachu. Degustacja musi się odbyć, więc Staś raźnie próbuje przygotowanego smakołyku. Skutki tego "obiadu" nie są dla Stasia przyjemne. Bolący brzuch, zmusza do odbycia wizyty u doktora. Staś bardzo się boi, na szczęście lekarz zna sposoby,by ten strach zamienić w sympatię. 

Ta mała, zgrabna i pięknie ilustrowana książeczka pokazuje dzieciom, że strach ma wielkie oczy, a lekarz to osoba, która chce dla nas jak najlepiej! Mały czytelnik dowiaduje się jak po kolei wszystko się odbywa: wizyta w recepcji, czekanie w poczekalni na swoją kolej, rozmowa z lekarzem, badanie, wykupienie lekarstw z recepty.  Prawda jest taka, że boimy się tego, co nieznane, a więc gdy dziecko będzie z góry wiedziało jak przebiegnie cała wizyta u lekarza, będzie choć odrobinę bardziej pewne siebie. Prosty język, cudowne ilustracje i edukacyjny charakter książeczki daje nam w rezultacie świetną publikację, którą warto mieć w dziecięcej biblioteczce.
David Litchfield - "Niedźwiedź i pianino"
Piękna, wyjątkowa, mądra. W tych trzech słowach podsumowałabym książkę "Niedźwiedź i pianino". Poznajemy niby zwykłego niedźwiedzia, który w momencie, gdy znajduje w środku lasu stare pianino, odkrywa moc muzyki i ogromny talent, który w nim tkwi. Pewnego dnia dostaje propozycję koncertowania w "wielkim świecie" przed wielką publicznością, musi jednak zostawić swoich przyjaciół. Decyzja nie jest łatwa, ale chęć sprawdzenia samego siebie wygrywa i nasz niedźwiedź wyrusza w podróż w nieznane. Szybko podbija serca melomanów, osiąga sukces, o którym do tej pory mógł jedynie śnić! Jego serce jednak tęskni: za lasem, przyjaciółmi, zwyczajnym życiem. Kolejna trudna decyzja przed naszym bohaterem: powrót do dziczy. Z decyzją tą wiąże się wiele obaw: czy ktoś będzie na niego czekał, czy być może jego przyjaciele zdążyli już o nim zapomnieć?

"Niedźwiedź i pianino" to piękna historia o poświęceniu, marzeniach i prawdziwej przyjaźni, która przetrwa dosłownie wszystko! Zarówno mnie, jak i dziewczynki historia niedźwiedzia ogromnie wzruszyła i zachwyciła. Do tego, książka jest cudownie ilustrowana, co dopełnia całość i tworzy książkę, którą po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji!
Aniela Cholewińska - Szkolik - "Misia i jej mali pacjenci. Spotkanie w górach"


Misia, małą miłośniczka zwierząt powraca. Jeśli jeszcze jej nie znacie, to gorąco Wam polecamy tą serię od Zielonej Sowy! Misia kocha zwierzęta, rozumie ich mowę i wie jak je leczyć. W każdym tomie przeżywa niesamowite przygody i pomaga przeróżnym zwierzakom. W najnowszej części "Spotkanie w górach" Misia pomaga rannemu ptaszkowi, małemu niedźwiadkowi i kilku innym zwierzętom. Niestety dziewczynka gubi się również w lesie! Jeśli jesteście ciekawi jak skończy się ta przygoda małej miłośniczki zwierząt, serdecznie zapraszamy Was do lektury!

Każda z części opowieści i Misi to nie tylko pięknie ilustrowana i przyjemna lektura, ale również nauka dzieci o ekologii, szacunku do przyrody, a przede wszystkim do zwierząt. Dzieci z tych książeczek dowiedzą się mnóstwa ciekawostek o najróżniejszych zwierzętach, poznają ich zwyczaje. "Misia i jej mali pacjenci" to nauka przez czytanie, cudowna podróż, która uwrażliwi dzieci na piękno przyrody.  

Peter Kavecky - "Gerda.Historia wieloryba"

 


Tą historię powinien poznać każdy. To historia nie tylko Gerdy, ale również wielu wielorybów żyjących w oceanie. Mała Gerda wychowuje się razem z bratem i rodzicami. Jak pisze autor, wieloryby są bardzo podobne do ludzi, bo równie mocno co my są związane ze swoimi rodzicami! Niestety Gerda nie ma w życiu wiele szczęścia, bo zgubiła się pośrodku oceanu i została całkiem sama. W jej głowie jednak nadal pobrzmiewały słowa pieśni, którą śpiewała jej ukochana mama: "Choć nas rozdzielił los, nadzieja nie umiera, więc w niebo patrz i płyń! Od dziś po wieczne teraz!"
Gerda płynie przed siebie w poszukiwaniu zagubionych bliskich. Podczas swojej wędrówki spotyka różne zwierzęta, dowiaduje się wiele o otaczającym ją świecie. Ta ważna podróż usamodzielnia ją i zmienia w dorosłego, dojrzałego płetwala. Jeśli jesteście ciekawi, czy Gerdzie udało się odnaleźć rodzinę, koniecznie poznajcie tą wzruszającą historię.

W tej książce wszystko jest fenomenalne. Poczynając od mądrej treści, poprzez bajkowe ilustracje, aż po jakość wykonania. Jaka mama, pedagog i po prostu wielbicielka książek dla dzieci jestem totalnie zakochana w Gerdzie!
 Anna Włodarkiewicz - "Tola na wsi"
Seria o Toli od dawna należy do naszych ulubionych. Opowiadałam Wam o niej  Tutaj i Tutaj. Po porach roku, przyszedł czas na "Tolę na wsi", a niedługo ukaże się również "Tola w przedszkolu".  Tola wraz ze swoimi rodzicami wybrała się na wakacje na wieś. To prawdziwa wieś z krowami, kurami, domem pachnącym świeżym chlebem. Każdy dzień wakacji jest dla Toli okazją do nowych doświadczeń i niesamowitych przygód. Pieczenie chleba, spotkanie ze strażakami, narodziny źrebaczka to niesamowite przeżycia! W książce czeka na dzieci pięć uroczych historii pachnących latem, zbożem i pysznymi owocami. Jest sielsko i swojsko, Waszym pociechom taka literacka podróż na pewno się spodoba, a Was może zainspiruje do wakacji na łonie prawdziwej przyrody?! 

"Tola na wsi" utwierdziła nas tylko w zachwycie nad tą serią. Kolejny raz dziecko poprzez proste i fajne historie uczą się szacunku do przyrody i aktywnego spędzania czasu. Gorąco Wam polecamy najnowsze przygody Toli i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną książkę z tej serii!


Podobne wpisy

0 komentarze