Tanie czytanie - czy to możliwe?

by - poniedziałek, września 16, 2019


Choć mam wrażenie, że z roku na rok jest coraz lepiej, a czytanie stało się zwyczajnie modne, to nadal stan czytelnictwa w naszym kraju wygląda raczej mizernie. Wcale nie pomagają w tym wysokie ceny książek! Dzisiaj pokażę Wam jak czytać i nie zbankrutować! Tak, jest to możliwe <3

Ceny książek w Polsce są naprawdę wysokie, jeśli weźmiemy pod uwagę średnie zarobki Polaków. Ceny okładkowe zaczynają się najczęściej od 39,90, a więc jeśli czytamy dużo, musimy szukać sposobów na to, by nie rujnować portfela w księgarniach. Nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać.

Darmoszka!

1. Biblioteki - nie odkryję Ameryki, jeśli powiem Wam, że najtańszym sposobem na czytanie jest właśnie korzystanie z bibliotek. Obecnie są one naprawdę świetnie zaopatrzone, a bibliotekarze dbają o to, by mieć u siebie najbardziej poczytne nowości. Sama, mimo tego, że mam masę nieprzeczytanych książek, ostatnio odwiedzam biblioteki, by wypożyczać audiobooki, których słucham w drodze do pracy w samochodzie. Jedynym minusem bibliotek jest ograniczenie czasowe oraz brak posiadania książki na własność. Dlatego, jeśli przywiązujecie się do książek i nie lubicie czuć presji czasu na plecach, na pewno wybierzecie inne opcje.

2.Bookcrossing - Bookcrossing jest coraz bardziej powszechną formą promowania czytelnictwa. Półki bookcrossingowe znajdziemy w coraz większej ilości miejsc: w bibliotekach, biurowcach, szkołach. Sama w naszym pokoju nauczycielskim stworzyłam półkę dla uwolnionych książek i cieszy się ona sporym powodzeniem. Dzięki wymianom książkowym można mieć książkę na własność, czytać bez presji czasu i cieszyć się zaoszczędzoną kaską.

Tanio

3. Antykwariaty - te stacjonarne, jak i internetowe, jak np.Tezeusz.pl. Znajdziesz tam szeroki zakres publikacji w niskich cenach, a jeśli zamówisz książki powyżej 200zł masz darmową wysyłkę. Jestem mile zaskoczona, bo można znaleźć tam bardzo dużo nowości, ale również książki sprzed wielu lat, które chętnie znajdą nowego właściciela. Tezeusz to również opcja, która umożliwia Ci sprzedaż książek, których już nie potrzebujesz. Jeśli więc szukasz sposobu na tanie czytanie, to zajrzyj na stronę i znajdź interesujące Cię tytuły!
  4. Lokalne grupy sprzedażowe na Facebooku.

Zakupy w takich grupach mają sporo plusów. Przede wszystkim nie musisz płacić za wysyłkę, bo możesz umówić się na odbiór osobisty. Poza tym, widzimy rzeczywisty stan książki przed jej zakupem. Sama często sprzedaje moje zbiory w takich grupach i jestem bardzo zadowolona.

5. Promocje w księgarniach internetowych. - Czasem warto  poobserwować wyprzedaże na stronach internetowych księgarni. Można wyhaczyć naprawdę fajne oferty za niewielkie pieniądze!

A jakie są Wasze sposoby na tanie czytanie? Czy też uważacie, że ceny książek w Polsce są zbyt wysokie?

 

Podobne wpisy

0 komentarze