Marta Guzowska - 'Detektywi z Tajemniczej 5. Zagadka Królowej myszy' recenzja

by - niedziela, czerwca 02, 2019


Odkąd przerobiliśmy całą serię Biura detektywistycznego Lassego i Mai szukaliśmy książek, które chociaż po części spełnią oczekiwania mojej Zuzy. Pokochała zagadki i niewyjaśnione sprawy. Seria Marty Guzowskiej jak najbardziej spełnia oczekiwania. Na rynek weszła właśnie trzecia część serii o detektywach z Tajemniczej 5. 


Być może niektórzy z Was kojarzą nazwisko autorki i wcale mnie to nie dziwi, bo do czasu stworzenia serii o małych detektywach pisała książki dla dorosłych (sama niedawno recenzowałam jej ostatnią powieść "Raj"). Dzieci Guzowskiej pragnęły jednak, by mama stworzyła coś dla nich i tak oto powstali Detektywi z Tajemniczej 5. To niezwykła seria, która łączy w sobie kunszt literacki autorki, zagadki związane z archeologią i historią sztuki oraz interaktywną formę. Każdy rozdział kończy się zagadką, którą ma rozwiązać czytelnik! Bomba, prawda?

Tym razem Anka, Piotrek i mała Jaga trafiają do muzeum malarki, Olgi Boznańskiej w Krakowie. Zwykłe zwiedzanie zmienia się w przygodę i okazję do rozwiązania zagadki, bo okazuje się, że jeden z obrazów artystki został skradziony, a na jego miejsce trafiła kopia! Młodzi detektywi szybko zaczynają działać (ku niezadowoleniu swojej rodzicielki) i typują aż trzech podejrzanych! Czy uda im się rozwiązać zagadkę bez udziału policji?


 

Jeśli macie w domu małych detektywów, którzy szukają niecodziennych i skomplikowanych zagadek do rozwikłania, to zdecydowanie polecamy książki dla dzieci Marty Guzowskiej! Sympatyczny i baaardzo inteligentni bohaterowie, masa wiedzy o historii sztuki i szybkie zwroty akcji to tylko kilka najważniejszych zalet tej serii!

 

Podobne wpisy

0 komentarze