Beata Ostrowicka - 'O Lence, Antku i planowaniu' recenzja

by - środa, kwietnia 10, 2019


Jak Wam idzie planowanie? Jesteście uporządkowani, czy raczej chaotyczni? Przyznam się Wam, że od lat walczę z moimi wadami, staram się pilnować siebie, zapisywać ważne sprawy, ale chyba mój charakter, temperament wygrywa, a w moim życiu wygrywa chaos. Właśnie o planowaniu traktuje najnowsza książka z serii Poczytam Ci mamo. Jeśli jesteście ciekawi, czy Lence, bohaterce planowanie wyjdzie na dobre, przekonajcie się!

 

Lenka postanawia, że w przyszłości będzie znanym fotografem ptaków, Antek natomiast marzy o zostaniu astronautą. Dzieci wiedzą, że aby osiągnąć swój cel i spełnić marzenia, potrzebny jest ambitny plan i przestrzeganie go. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to, że plany ograniczają życie towarzyskie Lenki. Dziewczynka tak bardzo skupiła się na swoim marzeniu i skrupulatnym realizowaniu planu, że powoli zapomina o przyjaciołach. Jak więc planować, by wszystko miało ręce i nogi?

Umiejętność planowania to ważna sprawa i oczywiście powinniśmy uczyć tego nasze dzieci. Warto jednak zaznaczyć, że plan powinien być realny do zrealizowania i, że nie warto nakładać na siebie zbyt wielu obowiązków, bo z czasem można powielić błędy Lenki i zbyt mocno skupić się na realizacji planu, a w wyniku tego zapomnieć o przyjemnościach, odpoczynku, spotkaniach z przyjaciółmi.

Seria Poczytam Ci mamo to pięknie ilustrowane książeczki, napisane dużą czcionką, która w sam raz nadaje się dla początkujących czytelników! Krótkie rozdziały, przystępne słownictwo, ciekawe przygody bliskie rzeczywistości dziecka zachęcają do czytania i rozwijania pasji! 

Uwielbiamy takie książki! Zuza czyta mi głośno, potem rozmawiamy sobie o bohaterach, ich wyborach, zabawnych sytuacjach. Pasja czytania zbliża i sprawia, że żaden temat do dyskusji nie jest zbyt trudny!
Podobne wpisy

0 komentarze