'Tosia czeka na braciszka' - Natalia Minge

by - poniedziałek, marca 04, 2019

Pojawienie się rodzeństwa to zawsze stresująca sytuacja w życiu dziecka. Nagle nasz ukochany jedynak staje przed zupełnie nowym wyzwaniem. Nie dość, że ma dawać dobry wzór bratu lub siostrze to jeszcze trzeba jakoś przełknąć gorycz związaną z dzieleniem się rodzicami. W jaki sposób oswoić dziecko z myślą o rodzeństwie? Jak zawsze z pomocą przychodzą książki. Poznajcie dziś Tosię, która czeka na braciszka!

  Nieważne w jakim wieku jest Twoje dziecko - perspektywa posiadania rodzeństwa to wielka niewiadoma. Radość miesza się z poddenerwowaniem. My rodzice, pragniemy, by nasze dzieci tworzyły zgodne  rodzeństwo, by wytworzyła się między nimi prawdziwa więź. Okazuje się, że przyszła relacja naszych dzieci w zdecydowanej większości zależy od nas samych i tego, jak przygotujemy starsze dziecko na pojawienie się nowego członka rodziny!


Bohaterką najnowszej książki wydawnictwa Nasza Księgarnia jest Tosia. Tosia dowiaduje się, że niedługo będzie miała rodzeństwo. Bardzo się cieszy, ale gdy mama coraz częściej źle się czuje i nie ma siły na wspólną zabawę, dziewczynka zaczyna się martwić, co będzie po urodzeniu maluszka. Na szczęście rodzice Tosi to fajni ludzie. Tata spędza z córką więcej czasu, wyręczając mamę, mama pozwala zaś Tosi wybierać ubranka dla małego braciszka. Gdy w końcu rodzeństwo pojawia się na świecie rodzice nie mają nic przeciwko, by Tosia przytulała niemowlaka i pomagała rodzicom przy codziennych obowiązkach. Te wszystkie małe gesty, pozwalają dziewczynce zaakceptować nową sytuację i prawdziwie cieszyć się z posiadania braciszka!


Książka "Tosia czeka na braciszka" przeznaczona jest dla młodszych dzieci, osobiście widzę w niej potencjał dla dzieciaków w wieku 2-6 lat. Pięknie wydana opowieść, bardzo mocno bazuje na uczuciach dziecka. Autorka, Natalia Minge wyjaśnia, że poczucie strachu, czy tęsknoty związane z pojawieniem się na świecie nowego członka rodziny jest zupełnie naturalne i uzasadnione. Historia Tosi ma szansę stać się genialną wyjściową do rozmowy z dzieckiem o tym, że owszem rodzeństwo sporo w życiu zmienia, ale daje także mnóstwo miłości i radości. Pozwólmy dzieciom przeżyć po swojemu całe spektrum emocji: od ekscytacji po strach. 

Tosia na pewno pozwoli dzieciom możliwie delikatnie przejść przez tą przygodę jaką jest ciąża mamy i pojawienie się w domu nowego człowieka!Podobne wpisy

0 komentarze