Książki dla dzieci - nowości książkowe warte uwagi

by - czwartek, lutego 07, 2019

Kolejna porcja nowości dla dzieci! Jak zawsze mamy dla Was perełeczki. Nowy rok zaczął się dla dzieci pod względem książek naprawdę wystrzałowo. Zresztą zaraz przekonacie się sami, gdy zobaczycie propozycje, które przygotowały dla dzieciaków w różnym wieku wydawnictwa.


 Mimo, że mam na karku trzydziestkę, uwielbiam literaturę dziecięcą. Z ogromną przyjemnością wyszukuję książek, które w przystępny i ciekawy sposób wprowadzają dzieci w świat wartości, tłumaczą świat.

 

Philip C.Stead, Erin Stead "Gdzie jest pan Amos?"

wiek: 3+


Pan Amos pracuje w ZOO. Codziennie zajmuje się zwierzętami: wyciera nos nosorożcowi, grywa w szachy ze słoniem, czyta w nocy sowie, która boi się ciemności. Zwierzęta go uwielbiają, świetnie czują się w jego towarzystwie, bo wiedzą, że tylko on rozumie ich lęki i potrzeby. Pewnego dnia Pan Amos nie dociera do pracy! Zwierzęta ogromnie się martwią, a gdy okazuje się, że ich ukochany opiekun sam się rozchorował postanawiają go odwiedzić! Szalony, ale jakże dobrotliwy pomysł, prawda??

"Gdzie jest Pan Amos?" to urocza, krótka objętościowo książeczka o zrozumieniu, potrzebie bliskości i miłości do zwierząt. Prosta historia, która niesie ze sobą mnóstwo mądrości i pokazuje, że tyle samo dostaniemy od innych, ile sami im damy!

Ta propozycja udowadnia, że nie potrzeba miliona słów, by przekazać ważne przesłania, by pokazać dzieciom jak ważna w życiu jest empatia i zrozumienie. Zarówno ja, jak i Michasia pokochałyśmy tę historię całym sercem!

Kup książkę najtaniej na Ceneo
Michelle Cuevas - "Jak hodować i karmić domową czarną dziurę?"
wiek:10+
Wyobrażacie sobie, jak byłoby hodować domową czarną dziurę? Brzmi intrygująco, prawda? Dla bohaterki książki, jedenastoletniej Stelli taka sytuacja jest realna, bo pewnego dnia w jej domu zamieszkała najprawdziwsza czarna dziura, która zwiała z NASA.

Jak pewnie się domyślacie, hodowanie takiego tworu jak czarna dziura jest poważnym obowiązkiem. Poza tym, aby zajmować się nią trzeba być także bardzo ostrożnym, bo  czarna dziura pochłania wszystko, co stanie na jej drodze. Stella choć ma dopiero 11 lat, sporo w życiu przeszła, niedawno straciła tatę i nadal bardzo przeżywa jego śmierć. Czy to możliwe, aby w osobie czarnej dziury znalazła odpowiedzi na swoje pytania, a tym samym choć odrobinę zmniejszyła tkwiący w niej ból i pustkę? O tym musicie przekonać się samodzielnie!

"Jak hodować i karmić domową czarną dziurę?" to niezwykle dojrzała, choć pełna humoru opowieść. To naładowana emocjami, przygodami historia, która z pewnością dostarczy młodzieży wiele przyjemności. Książka ta oswaja dzieci ze stratą bliskiej osoby, pomaga zrozumieć swoje emocje. To ogromnie ważne, by na swój sposób przepracować takie wydarzenie. 

Polecamy gorąco! Ważny temat owinięty w totalnie kosmiczną historię!

Kup książkę najtaniej na CeneoJoanna Krzyżanek "Rodzina Wafelków. Porady na dziecięce sprawy"
wiek:4+

 
 Tym razem zapraszam Was do zapoznania się z sympatyczną rodziną Wafelków. Swoją drogą, słodkie nazwisko, prawda?
Rodzina Wafelków to: Filip, Lusia ich rodzice, dziadkowie oraz zwierzaki. Mieszkają oni w Starym Knedelkowie i jak się pewnie domyślacie miewają oni różne przygody, dzięki, którym nasze pociechy uzyskają odpowiedzi na wiele istotnych pytań. 

Cała książeczka składa się z 22 krótkich opowiadań, z których dzieci dowiedzą się między innymi:
-dlaczego warto nosić odblaski?
-Na czym polega współpraca?
-Jak zadbać o zbilansowaną dietę?
- Czy ładne ubranie to takie, które ma metkę znanej firmy?

Oprócz tego Joanna Krzyżanek przygotowała dla dzieci sporo ciekawych wyzwań, jak na przykład: posadzenie drzewka cytrynowego, czy przygotowanie jadalnego dinozaura!

Sami zobaczcie, dzięki tej niepozornej książeczce Wasze dzieci maja okazję zdobyć nowe umiejętności, pośmiać się z zabawnych przygód zwariowanej rodzinki oraz uposażyć się kompetencję niezbędne w codziennym życiu.

Do tej pory znaliśmy twórczość Joanny Krzyżanek z serii o Ignasiu Ziółko, z którym gotujemy różne pyszności. Fajnie, że autorka pokusiła się o spróbowanie czegoś zupełnie innego i stworzyła rodzinę Wafelków <3

Kup książkę najtaniej na Ceneo!
 Eliza Piotrowska - "To My, dzieci świata"
wiek:4+


Carmen z Hiszpanii, Anaruk z Arktyki, czy Izak z Izreala to tylko niektóre dzieci, które spotkacie na kartach tej kolorowej książki! Eliza Piotrowska stworzyła pięknie ilustrowaną i pełną ciekawostek książkę, która nie tylko przybliża dzieciakom inne kultury, ale również uczy tolerancji i akceptacji dla odmienności. 

Wszystkie dzieci świata są takie same: kochają się bawić, pragną być kochane i bezpieczne. Kolor skóry, wyznanie, czy szerokość geograficzna pod którą mieszkają nie ma tu znaczenia!

Każda strona książki to inny kraj, piękne ilustracje i masa dzieci, które przedstawiają zwyczaje swojego regionu, opowiadają o ulubionych daniach, ciekawych świętach i tradycjach! Informacje przedstawione dzieciom w tak przystępny i zabawowy sposób, pozostaną w małych główkach na bardzo długo! Mam już całą masę pomysłów, w jaki sposób wykorzystam tą kolorową książkę na moich zajęciach czytelniczych, na pewno także zamówię ją do szkolnej biblioteki, bo to pozycja warta posiadania!

Kup książkę najtaniej na Ceneo

"Nietypowy Adaś"
wiek:3+


 Trudno być wyjątkowym, nietypowym. Bycie normalnym, szarym jest łatwiejsze i jak się okazuje wiedzą już o tym nawet dzieci. Gdy typowemu Adasiowi pewnego dnia wyrastają piękne, kolorowe skrzydła, chłopiec obawiając się, że nie zostanie zaakceptowany pragnie ukryć je i nikomu nie pokazywać. Zakłada płaszczyk, który nie pozwala mu rozwinąć skrzydeł i polecieć ku chmurom. Czy Adaś zrozumie, że nie warto ukrywać swoich talentów? 

"Nietypowy Adaś" to jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, które miałam okazję czytać. Krótka historia przekonująca dzieci, że absolutnie nie wolno bać się bycia sobą, że bycie innym choć czasem bywa dla innych ciężkie do zaakceptowania z czasem daje nam okazję do zdobycia prawdziwych przyjaciół i sukcesów.  

Piękna treść, niezwykłe ilustracje i morał płynący z tej historii tworzą totalnie unikatową całość, która powinna pojawić się w każdej domowej biblioteczce. Pomagajmy naszym dzieciom każdego dnia na rozwijanie skrzydeł i wiarę w swoje możliwości. To najlepsze, co możemy im dać!
Jakie książki ostatnio zachwyciły Wasze dzieci? Która z naszych dzisiejszych propozycji podbiła Wasze serducha?

Podobne wpisy

0 komentarze