Joanna Krzyżanek - 'Ignaś Ziółko. Przygoda w warzywniaku' recenzja

by - wtorek, października 30, 2018

Czy Wasze dzieciaki lubią warzywa?? Moja Zuzka uwielbia, a jeśli zapytacie Michasię to odpowie Wam, że zje wyłącznie ziemniaczki i ogórki kiszone. Niestety w przypadku tego małego potworka nie pomaga nic: zachęta, układanie z warzyw zabawnych buziek. Nie i już. Mimo wszystko, opowieści o Ignasiu Ziółko i jego warzywnej przygodzie obydwie panny wysłuchały z prawdziwym zainteresowaniem.

 

 Ignasia Ziółko miałyśmy okazję poznać już wcześniej. Ten chłopiec ma zwariowaną rodzinkę i równie szalonego psiaka, a poza tym uwielbia gotowanie. Tym razem, przekona się ile dobrego tkwi w warzywach!

 

Ignaś jest właścicielem Bardzo Smacznej Księgi, przy pomocy której, przeżywa niesamowite przygody. W poprzedniej części książki, znaleźli się z wizytą u samego św. Mikołaja. Tym razem lądują w totalnie zakręconym miejscu - na buraczanej planecie, gdzie znajduje się warzywniak stwora o imieniu Klodwik. 

Pies Ignasia, Kminek nie znosi warzyw (zupełnie jak moja Michasia) i na samo wspomnienie o nich dostaje dreszczy! Mimo wszystko, Klodwik proponuje im kolejne warzywne dania i z uporem maniaka przekonuje o ich wspaniałości. Podejście naszych bohaterów do warzywnej uczty Klodwika zmienia się dopiero w momencie, gdy stwór opowiada im o kulkach mocy, które dodają siły mięśniom i nie tylko!

"Przygoda w warzywniaku" to sympatyczna, kolorowa książka, która da dzieciakom mnóstwo radości, ale i wiedzy.  Autorka książka, Joanna Krzyżanek opowiada dzieciom, które warzywo jest odpowiedzialne za pracę naszego mózgu, które sprawia, że nasza skóra wygląda promiennie. Zresztą sami zobaczcie...


Jednak to, co najbardziej przypadło do gustu mi i Zuzi, to przepisy na końcu książki. Wszystkie dania wyglądają przepysznie, są na tyle proste, że można je przetestować z dzieckiem, a poza tym, sprytnie kamuflują warzywa da warzywnych niejadków. I co Wy na to?? 
Taka książka to idealny pomysł na prezent. Jest trochę śmiechu, trochę nauki i mnóstwo przyjemności z gotowania i jedzenia. Czego chcieć więcej??

Znacie Ignasia Ziółko? Może macie w biblioteczce jego poprzednie przygody?? 
Zna 

Podobne wpisy

0 komentarze