Akademia Mądrego Dziecka - książki skrojone na miarę!

by - wtorek, lutego 05, 2019

Dzisiaj mamy dla Was mega petardę! Jeśli macie w domu maluchy w wieku 1-3 koniecznie poznajcie serię od Wydawnictwa Egmont - Akademia Mądrego Dziecka. To seria kolorowych, sztywnych książeczek zachęcających do poznawania świata!

 Gdy dzieci są małe chłoną wiedzę jak gąbka. Jednocześnie uwielbiają manipulować i eksperymentować. Na to wszystko pozawalają właśnie książeczki z serii Akademia Mądrego Dziecka...

 Seria dzieli się na książeczki z dziurką, czyli rymowane opowiastki z dziurką na każdej stronie. Za każdym razem ta dziurka jest czymś innym (możecie to zobaczyć na naszym filmiku poniżej). W nowościach znajdziecie dwie książeczki z dziurką: Ciekawski kotek oraz A to było tak... 
Ogromnym atutem tych książeczek jest ich nawiązanie do zwierząt, przyrody, rymowana i niedługa treść. Z czasem dzieciaki zaczną recytować rymowanki razem z Wami, zapewniam!


 Zanim przejdziemy do naszej ukochanej serii z ruchomymi elementami, to pokażemy Wam nasz filmik. Nie oceniajcie go zbyt surowo, bo współpraca z bezkompromisową trzylatką potrafi być naprawdę ciężka!


Tak więc seria z ruchomymi elementami wzbogaciła się ostatnio aż o 5 nowych tytułów: Strażacy, Młode zwierzęta, W lesie, W nocy oraz Moje ciało. Każda z nich to masa zabawy i radości, która powodują ruchome elementy! Książeczki idealnie nadają się już nawet dla najmłodszych, bo bardzo grube strony wytrzymają nawet najbardziej destrukcyjne łapki! Na końcu każdej książeczki jest krótkie podsumowanie i pytanie sprawdzające dla naszej pociechy. Dzięki tej serii dzieci sprawdzą jak "działa" Księżyc, dowiedzą się gdzie przesiadują młode kangura, czy jak się nazywają młode dzika. 

Moja Michasia mimo, że ma już skończone trzy latka nadal świetnie bawi się z tymi książeczkami. Teraz to ona "uczy" mnie. Pokazuje, tłumaczy, zadaje pytania. Fajnie się na to patrzy:)
 Z czystym sumieniem polecam Wam Akademię Mądrego Dziecka. To nie tylko świetna zabawa, ale także okazja do nauki, zrozumienia otaczającego dziecko świata. Piękne, kolorowe ilustracje, ruchome elementy, zabawne wierszyki! Czego maluch może chcieć więcej?

Znacie tą serię? A może widzicie ją po raz pierwszy??

 

Podobne wpisy

0 komentarze