Reksio, Elmer i dobranocki, czyli nowości wydawnicze od Papilon

by - sobota, listopada 24, 2018

W tym miesiącu znowu do naszej biblioteczki trafiło mnóstwo cudownych książek dla dzieci. Dzisiaj mamy przyjemność pokazać Wam, co w ostatnim czasie ukazało się nakładem wydawnictwa Papilon. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie!Kartonowa seria o Elmerze, słoniu w kratkę


Opowieści o Elmerze to hit w tysiącach domów na całym świecie. Ten kolorowy słoń jest absolutnie wyjątkowy. To idealna i bardzo mądra seria dla przedszkolaków. Tym razem wydawnictwo Papilon wydało serię idealną dla maluchów. Jest kartonowa a i treść jest dostosowana dla najmłodszych. Nadal jednak Elmer bawi i uczy.

Dzięki Elmerowi dzieciaki nauczą się rozpoznawać kolory, poznają różne zjawiska atmosferyczne, czy dowiedzą się jak wygląda typowy dzień kolorowego słonia. 

Te kolorowe, kartonowe książeczki na pewno wywołają uśmiech na małych buźkach. Rodzice również docenią ich formę i sposób przekazywania wiedzy. Elmer potrafi połączyć naukę z zabawą :)
 "Moje ulubione dobranocki" --- > Kupisz Tutaj


Czytacie dzieciom przed snem? U nas to codzienny rytuał. Czasami wybieramy zupełnie zwyczajnie książki, innym razem stawiamy na typowe dobranocki. Chętnie korzystamy z podobnych do tego zbiorów.
"Moje ulubione dobranocki" to zbiór niedługich, ale niezwykle ciepłych, spokojnych i mądrych opowieści dla dzieciaków. Wszystkie wyszły spod pióra uznanych polskich autorów. Są wśród nich historie między innymi: Ireny Landau, Edyty Zarębskiej, czy Liliany Fabisińskiej.  
Historie łączy to, że są pozytywne, radosne i miłe, a więc idealnie nadają się do czytania przed spaniem, kiedy dziecko po całym dniu wrażeń w przedszkolu czy w szkole potrzebuje się wyciszyć, aby udać się na zasłużony odpoczynek. Gorąco Wam polecamy tę książeczkę, sprawdzi się idealnie jako gwiazdkowy prezent.

 


"Reksio zimowa przygoda" ---> Kupisz Tutaj
"Reksio. Niezawody przyjaciel" ---> Kupisz Tutaj


Reksio to już postać kultowa. Dzięki wydawnictwu Papilon dzieci już od kilku lat mogą od nowa poznawać jego przygody. O poprzednich książkach mogliście przeczytać Tutaj i Tutaj
Pamiętam, że jako dziecko uwielbiałam przygody tego psiaka. Moje dzieci nie znają go z bajek telewizyjnych, lecz właśnie dzięki  serii książkowej Papilonu. To cudownie, że wydawnictwo nie pozwoliło zginąć tej legendarnej kreskówce. Dzięki temu kolejne pokolenia mogą cieszyć sie przygodami Reksia!

"Reksio- Zimowa przygoda" to opowieść o tym, jak psiak po raz pierwszy widzi śnieg. To niesamowite, że pierwszy śnieg w każdym wywołuje tak ogromny entuzjazm i radość. Nieważne, czy jest się człowiekiem, czy też zwierzakiem! Tak więc Reksio i jego przyjaciele z podwórka wpadają na szalony pomysł: postanawiają zorganizować zawody olimpijskie. Co z tego wyjdzie? O tym musicie przeczytać już sami!

Jak pewnie wiecie, najlepszym przyjacielem Reksia jest Adaś. W opowieści "Reksio. Niezawodny przyjaciel" Adaś nieco podrósł i stał się mądrym i fajnym chłopakiem. W ramach zajęć szkolnych postanawia wziąć udział w akcji wolontariatu, w czasie której ma pomagać poszkodowanym przez los zwierzakom. Jak widzicie temat książeczki jest niezwykle aktualny i ważny. Opowieść pokazuje, że pomagać można na wiele różnych sposobów. O takich sprawach warto pisać i mówić jak najwięcej. A jeśli na dodatek jest to przekazane w tak przystępnej i przyjaznej formie jak w tym przypadku, tym lepiej.

Obydwie książeczki są kolorowe, ciekawe i mimo upływu lat, niezwykle aktualne. Jestem przekonana, że Reksio ma swoich wiernych fanów nawet wśród najmłodszych dzieci. W końcu to bardzo sympatyczny piesek!


Która z dzisiejszych propozycji szczególnie wpadła Wam w oko? A może macie już którąś z nich w domu??

 


 

Podobne wpisy

0 komentarze