Pogromcy potworów - złap potwora jako pierwszy!

by - poniedziałek, listopada 26, 2018

Muszę Wam przyznać, że gdy trafiła do nas gra "Pogromcy potworów" jakoś nie przepowiadałam jej specjalnej popularności. Nie jesteśmy fanami fantastyki i szczerze wątpiłam, czy ta estetyka będzie odpowiadała zarówno dzieciakom, jak i nam. Dziś mogę śmiało przyznać, że bardzo się myliłam. Gra w ciągu ostatnich kilku miesięcy jest w naszym domu totalnym hitem. Łapiemy potwory w każdej wolnej chwili!

 

 Jak widzicie nie trzeba być fanem fantasy, by pokochać "Pogromców potworów". Co więcej, gra jest naprawdę sympatyczna i w fajny sposób ćwiczy spostrzegawczość i szybkość reakcji. Zuza i jej tata potrafią toczyć naprawdę zażarte boje o swoje potwory. 

 

Dla kogo to gra? Polecamy tę grę osobom, które kochają rywalizację i mają bystre oko. Jeśli chodzi o wiek, sugerowany wiek na opakowaniu to 6+, jednak jeśli Twoje dziecko jest planszówkowym wyjadaczem, spokojnie możecie zacząć wcześniej, tym bardziej, że zasady są dziecinnie proste!
Co czeka w pudełku?
  • 36 kart potworów
  • aż 108 kart czarów i broni
  • instrukcję
Jaki jest cel gry?
Gracze starają się złapać jak największą ilość potworów. Potwory łapiemy poprzez zbieranie na stole odpowiednich kart broni, których dany potwór potrzebuje do schwytania.
 
 
Karty potworów prezentują się nieziemsko. To za sprawą niesamowitych ilustracji znanego planszówkowiczom Tomasza Larka. Potwory są naprawdę dopracowane, a karty duże i wyraźne. Na każdej karcie potworów widzimy nie tylko jego sylwetkę, ale również ilość punktów, które mamy szansę zgarnąć za danego potwora (liczba lewym górnym rogu) oraz symbole broni, które muszą pojawić się na stole, aby go schwytać (m.in. miecz, piorun czy łuk).
 
 
 Dajmy na to, aby złapać potwora ze zdjęcia powyżej, na stole muszą pojawić się następujące bronie: miecz, piorun i topór. Co ważne, mogą to być karty wyłożone przez innych graczy. Ważne by jako pierwszy zauważyć sekwencję i "zaklepać" potwora.

Ale do brzegu....

Zanim zaczniecie grę, należy rozdać karty broni między zawodników (tworzą one zakryty stos przed graczem), a karty potworów ułożyć na trzech stosikach, tak by potwory były widoczne dla wszystkich graczy.

Każdy z graczy wykłada po jednej karcie ze swojego zakrytego stosu broni. Dzieje się tak do momentu, kiedy na stole pojawi się komplet broni niezbędny do złapania potwora. Wtedy, kto szybszy kładzie dłoń na odpowiednim potworze i zgarnia kartę. Po takiej turze wyłożona broń jest chowana i gra zaczyna się od nowa. Gra toczy się, aż jeden ze stosów potworów skończy się. Wygrywa zawodnik, który zdobędzie najwięcej punktów.


Naprawdę nie spodziewaliśmy się, że tego typu gra zostanie przyjęta przez domowników z taką radością. Okazało się, że lubimy łapać potwory, a niektórzy z nas są w tym naprawdę świetni. "Pogromcy potworów" to gra w której liczy się szybkość i spostrzegawczość. Im więcej graczy, tym trudniej. Co więcej, ta tego typu gra, gdzie frajda jest taka sama niezależnie od wieku gracza. My serdecznie Wam polecamy "Pogromców potworów" jako ciekawą grę familijną z dużą dozą rywalizacji.

Sprawdź, gdzie kupić grę najtaniej.


 


 

Podobne wpisy

0 komentarze