4 niezwykłe książki o mamach!

by - czwartek, sierpnia 09, 2018

Mama, mamusia - najważniejsza osoba na świecie. Dziś pokażemy Wam cztery cudowne, choć zupełnie różnorodne książki, których głównym tematem jest właśnie mama. Jestem bardzo ciekawa, która z propozycji spodoba Wam się najbardziej. 

 

 W ostatnim czasie na dziecięcym rynku wydawniczym powstało naprawdę sporo książek o mamach. Każda z nich zupełnie inna, ale również unikalna i warta zdobycia. Sami zobaczcie co przygotowało dla Was wydawnictwo Debit, Babaryba oraz Media Rodzina.

 

 Dawid Ryski - "Super M"-->KLIK

wyd. Babaryba

 Każda z nas ma coś z superbohatera. Potrafimy wyjść z prawdziwych opresji. Niestraszna nam dziura w spodniach, poskramianie duchów chowających się za łóżkami, czy robienie kilku rzeczy jednocześnie!

Wszystkie jesteśmy niezwykłe i o tym, właśnie jest ta książka. Mama przedstawiona jest w niej jako supebohater, który niczego się nie boi. Mam wrażenie, że w oczach dzieci takie właśnie jesteśmy: silne, zaradne i wszechmocne. 

"Super M" to krótka, obrazkowa książka z niewielką ilością tekstu. Ilustrator i grafik, Dawid Ryski wykorzystał w książce tylko kilka kolorów, a jego charakterystyczny styl idealnie pasuje do całości książki.
 

"Moja mama" Mayana Itoïz --> KLIK

wyd. Babaryba

 


Kolejny raz mama jawi się nam w idealnych barwach. I to dosłownie. Tym razem obserwujemy wieczorną przygodę, którą dziecko przeżywa z mamą. A to za sprawą kolorowych plamek na pościeli. Dziecko maluję na twarzy mamy różne wzory, zamieniając ją w najbardziej fantazyjne postacie i zwierzęta. 

Mamy potrafią wymyślać zabawy z niczego. Sama mam w tym spore doświadczenie. Nie potrzeba zmyślnych zabawek, by spędzić czas z dzieckiem w sposób kreatywny i nietuzinkowy. Wystarczy dobry pomysł i wyobraźnia!

"Moja mama" to urocza książka, którą z pewnością pokochają wszystkie przedszkolaki. Ten tytuł ma w sobie pewną magię i na pewno będziecie do niego często wracać.Helene Delforge, Quentin Greban - "Mama" --> KLIK

wyd. Media Rodzina

 


Macierzyństwo ma różne odcienie. To nie tylko zachwyty, uniesienia i radości. To ogromny trud, wyrzeczenia i dokonywanie wyborów. I nieważne na jakim kontynencie mieszkasz, nieważne w jakim języku mówisz - bycie mamą to piękna, ale trudna przygoda. Właśnie o tym jest książka “Mama” napisana przez Hélène Delforge i zilustrowana przez Quentina Grébana.

Pierwsze, co rzuca się w oczy to piękne ilustracje, które są niezwykle różnorodne, pokazują mamy z różnych kultur i stron świata. Zarówno wiersze, myśli zebrane przez Delrofge jak i ilustracje pokazują, jak złożoną rzeczą jest macierzyństwo. 

Nie wiem, czy dzieciom przypadną do gustu teksty, są one dosyć poważne. Jednak na pewno, pociechy chętnie pozachwycają się zdobiącymi książkę, bo robią one naprawdę ogromne wrażenie. Tekst docenią za to na pewno dorośli, którzy znajdą na stronach książki swoje myśli i uczucia, które często samemu trudno nam ująć w słowa. "Mama" to prawdziwe dzieło sztuki!
Raquel Diaz Reguera - "Mama jest tylko jedna, a tu mamy wszystkie"
wyd. Debit


Jaką mamą jesteś? Poszukiwaczką przygód? A może Siłą Spokoju, której nic nie jest w stanie wyprowadzić z równowagi?Pogromczynią smutków, Optymistką?
Książka ta pokazuje wiele różnych oblicz każdej z nas. Na pewno znajdziecie tutaj siebie! A może dajcie dziecku zadanie, by scharakteryzowało Was poprzez tą książkę? Jestem ciekawa wyniku!

Jest zabawnie, niesztampowo i przyjemnie. To świetny pomysł na książkę dla dzieci. Co więcej, mnóstwo tu stron specjalnych, na których możecie poszukać idealnej dla Was torebki, dowiedzieć się jak wygląda Wasza lodówka lub poznać ulubione teksty matek! To nie lada gratka, prawda?

Książka jest pięknie wydana, a ilustracje choć bardzo specyficzne, są miłe dla oka. Ta książka to zdecydowanie unikat i idealny prezent dla każdej z mam.

Która z książek sprawdziłaby się u Was w domu? A może znacie jeszcze inne tytuły z mamami w roli głównej? 

Podobne wpisy

0 komentarze